![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
мів і близьких до них словосполучень, літературних цитат, афоризмів; прийоми комічної гіперболізації, виявляння внутрішньої форми, створення комічних неологізмів, прийоми іронічної евфемізації тощо.
Питання для самоперевірки
1. Різні трактування поняття "вид тексту".
2. Різні класифікації видів текстів.
3. Особливості редагування різних видів текстів.
4. Редагування різних видів текстів на телебаченні
5. Специфічні риси редагування різних видів текстів на радіо.
6. Текст-розповідь і особливості його редагування.
7. Текст-опис і специфіка його редагування в різних ЗМІ.
8. Особливості редагування тексту-роздуму в різних ЗМІ.
9. Специфіка редагування тексту-визначення.
10 Різновиди журналістських текстів за їх жанрово- та структурно-стилістичними особливостями (класифікація А.М.Васильєвої).
Практичні завдання Завдання 8. Знайти в газетах і журналах (рекомендуємо для аналізу газети "Експрес", "Дзеркало тижня", "Високий Замок", журнали "ПІК", "Універсум") тексти різних видів. З'ясувати особливості редакторської роботи над ними.
Завдання 9. Визначити вид тексту за способом викладу матеріалу.
З'ясувати особливості редакторської роботи над ним. Внести до тексту виправлення.
1.
Замерзлі пси на довгих тонких ногах бігають поміж будинками, намагаючись знайти тепле місце. На кущі перед вікнами сідають пташки, чекаючи крихт із вікон. Самотній шпак видзьобує лушпайки зі стоптаного снігу.
ЛГ. - 2005. - 10 лютого.
2.
Борис Тарасюк народився 1949 року в місті Дзержинську Житомирської області. Закінчив Київський політехнікум зв'язку, потім - факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського держуніверситету. У 1975 - 1981 роках обіймав посади аташе, третього, другого та першого секретаря МЗС УРСР Згодом був секретарем постійного представництва України при ООН, надзвичайним і повноважним пос-
............................ Редагування в засобах масової інформації.............................
лом України в Королівстві Бельгії, в Королівстві Нідерландах і Великому Герцогстві Люксембургу. З 1998 по 2000 рік очолював МЗС України.
Е. - 2005. - 10 лютого.
3.
ИЕР - це технологія, інтегрована в Зеп/ісе Раск 2 для \Л/іпсІо\л/5 ХР, завданням котрої є запобігати переповненню буфера.
П. - 2005. - 10 лютого.
4.
Атеросклероз - це процес, при якому в стінці великих артерій відкладаються жири (холестерин і інші ліпіди), якщо вони в надлишку містяться в крові.
СП. - 2005. - 10 лютого.
5.
Я не розумію, що таке театр модерний, постмодерний. Є театр добрий і поганий. Уявіть, що театр Віктюка протягом року щодня дає у Львові вистави. Збиратиме він повні зали? А ми, заньківчани, збираємо...
ВЗ. - 2005. - 10 лютого.
Ліпі£.р.ат і^ра
Абрамович А.В., Лазаревич З.А. Практикум по литературному редактированию. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1974. - С.137-139.
Васильєва А.Н. Газетно-публицистический стиль речи. - М.: Рус-ский язьік, 1982. - С.5-190.
Капелюшний А.О. Стилістика й редагування: Практичний словник-довідник журналіста. - Львів: ПАЮ, 2002 - С.10-14.
Капелюшний А.О. Структурні типи (конструктивні схеми) текстів телевізійних анонсів у газеті // Телевізійна й радіожурналістика (Історія, теорія, практика: погляд у майбутнє). - Вип. 2. - Львів: ЛДУ, 1999. -С.266-275.
Капелюшний А.О. Інформативні різновиди сучасного газетно-журнального тексту // Вісник Львів, ун-ту, сер. журн. - Вип. 21. - Львів: ЛНУ, 2001.-С.458-461.
Капелюшний А.О. Стилістика. Редагування журналістських текстів: Практичні заняття (Навчальний посібник з курсів: "Практична стилістика української мови", "Стилістика тексту", "Редагування в ЗМІ"). - Львів: ПАЮ, 2003. - С.341-354, 403-407.
Мильчин А.З. Методика и техника редактирования текста. - М.: Книга, 1972.-С.68-85.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 873 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!