Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Політична економія вивчає виробничі відносини в тісному зв'язку з продуктивними силами, причому відносини ці розглядаються як незалежні від волі і бажання людини.
Значить, питання про те, як ці відносини представлені в психології людей, чи робить психологія людини будь-який вплив на економічні відносини, політичну економію, мало цікавлять.
Що стосується психологічної науки, то відносини людей завжди перебували в центрі уваги останньої, але розглядаються вони зазвичай поза економічного контексту.
Природне і тісна взаємодія економіки і психології привело до появи нового напряму в сучасній науці - економічної психології.
Економіка та психологія мають спільне поле для дослідницького пошуку - поведінка індивідів і соціальних груп.
На спонукання, рішення і вчинки економічних суб'єктів впливають емоції.
Завдання економічної психології полягає в застосуванні психологічного методу до оцінки економічної реальності і розробці моделей чи систем психологічного впливу на економічний світ.
Економічна психологія, «батьками» якої є економіка (теоретична і прикладна) і психологія, включає наступні взаємопов'язані аспекти вивчення:
1) спонукання, або мотиви діяльності, економічної людини;
2) економічна свідомість особистості, що формується на основі життєвих переживань, нагромадженого досвіду, подолання труднощів;
3) несвідоме начало в психіці індивіда і мас (ілюзії, ажіотаж, страхи і психози), що виникає з закріпилися в пам'яті подій, взаємозв'язків, емоцій;
4) економічну поведінку, активні вольові дії, цілеспрямовано змінюють навколишнє середовище.
Економічна психологія розкриває процес пізнання економічної реальності, що складається з сприйняття, уявлення і мислення, пропонує відповідні методики дій.
Економічна психологія має багато спільного з медициною.
Медико-біологічні дослідження та відкриття створюють ефективні засоби боротьби з хворобами, є керівництвом для медичної практики.
Накопичення знань в галузі економічної психології дозволяє долати труднощі спілкування, вирішувати завдання підвищення життєвого рівня, зайнятості, трудової дисципліни, удосконалювати економічну політику.
Економічна психологія перетворюється в інтенсивно розвивається пошукове напрямок.
Вона застосовується як у фундаментальних теоретичних дослідженнях, наприклад у розвитку концепції маржиналізму, так і у вивченні сфер менеджменту та маркетингу.
Предметом уваги стали і спеціальні галузі макроекономіки.
Новий науковий напрям дозволяє знайти пояснення фактам і спонукань, яких не можуть збагнути економіка і психологія, взяті окремо, наприклад неприйняття з боку населення тих чи інших, здавалося б, сприятливих політичних рішень.
Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 404 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!