Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фактори, що впливають на ставлення до роботи



Існують дві групи факторів: організаційні чинники, пов'язані з традиціями компанії або умовами роботи, які вона надає, і особистісні чинники, пов'язані з особистими характеристиками працюючих людей.

Організаційні фактори:

1) система винагород компанії - оплата праці, просування по службі та інші винагороди.

Справедливість для більшості людей є вкрай важливою величиною, вона цілком задіяна в процесі функціонування системи винагород, пов'язаних з роботою;

2) сприймається якість керівництва - ступінь впевненості робітників і службовців у тому, що їх начальники компетентні, піклуються про інтереси своїх підлеглих і поводяться з ними шанобливо;

3) ступінь участі людей у прийнятті важливих рішень.

Природа самої професії відіграє важливу роль в задоволеності роботою.

Люди, змушені виконувати нудну, монотонну роботу, повідомляють про набагато більш низькому рівні задоволеності, ніж ті, чия робота пов'язана з певним ступенем різноманітності.

Багата повтореннями робота і робота з не повним навантаженням - професії, які не забезпечують людей повний день, або виявляються нижче їх здібностей, можуть викликати відчуття монотонності, що в свою чергу може породити низьку задоволеність роботою, психологічний стрес і навіть фізична захворювання.

Особистісні фактори, що впливають на задоволеність роботою. Задоволеність роботою також пов'язана із статусом і стажем роботи.

Чим вище статус людини в компанії, тим вище задоволеність роботою.

Чим довше людина перебуває на цій роботі, тим більше його задоволеність нею.

Чим більше ступінь відповідності роботи інтересам людини, тим більше його задоволеність.

Задоволеність роботою пов'язана з задоволеністю людей життям в цілому.

Співбесіда при наймі на роботу припускає, що потрібно зробити для того, щоб добре виглядати перед людиною, що проводить співбесіди.

Зусилля справити хороше враження на оточуючих відомі як управління враженнями (самопрезентація).

Управління враженнями присутні у двох категоріях: посилення власної позиції - спроба підтримати наш власний образ і посилення позиції співрозмовника - спроби зробити так, щоб нас цікавить людина відчувала себе комфортно у нашій присутності.

Одна з найбільш важливих ситуацій, в яких часто використовуються методи твори перших вражень, завдяки яким люди можуть виглядати краще в очах тих, з ким зустрічаються вперше, - це співбесіда при найманні на роботу, інтерв'ю, які проводять організації для кандидатів на різні посади з метою вибрати найкращих.

Відштовхуючись від досліджень першого враження і управління враженнями, психологи вивчали процеси, що виникають під час співбесід при наймі на роботу.

У результаті було виявлено, що оцінка кандидатів людиною, що проводить співбесіду, перебуває під впливом різних факторів, які не повинні грати ролі при виборі працівників, таких як:

1) фізичний вигляд, зовнішність кандидатів;

2) настрій людини, яка проводить співбесіду;

3) багато методи управління враженнями, які можуть з різним успіхом використовуватися кандидатами.

Оскільки співбесіди залишаються однією з найбільш широко використовуваних процедур при відборі кандидатів на посаду, ці результати мають велике значення.

Зовнішність кандидатів. Зовнішність дійсно має значення при формуванні першого враження.

Такі переконання обгрунтовані: оцінюючи кандидатів, інтерв'юери іноді виявляються під впливом зовнішності претендента та факторів, пов'язаних з нею.

Крім того, люди, які проводять співбесіду, часто дають більш високу оцінку кандидатам, посилаючою позитивні невербальні сигнали - усміхненим, кивають головою, часто нахиляється вперед під час інтерв'ю.

Таким чином, результати співбесіди часто перебувають під впливом зовнішності кандидата, яке цілком можна контролювати.

Більш тривожний той факт, що подібний вплив роблять фактори, над якими люди мають відносно слабкий контроль, наприклад підлогу і повнота.

Сильний вплив останнього фактора було чітко продемонстровано в експерименті, проведеному П.Ф. Пінджітор та її колегами.

У дослідженнях систематично варіювалися три фактори:

1) характер роботи;

2) статева приналежність кандидата;

3) вага кандидата.

Результати свідчать про те, що упередження проти надто повних кандидатів дійсно існує, і це упередження особливо сильно по відношенню до жінок.

Ці дані лише підкреслюють висновок: люди безумовно не є ідеальними машинами для обробки інформації, що діють тільки на основі логічного мислення.

Навпаки, на наші соціальні судження часто впливають фактори, які, з чим все легко погодяться, не повинні грати ролі у прийнятті рішень.

Люди, що працюють в одній організації, взаємозалежні. Співробітництво - спільна робота з метою досягнення різних благ, домінуючий вид взаємодії на робочому місці.

Це не завжди так.

Окремі люди і групи часто вступають у конфлікт - вони працюють один проти одного, намагаються перешкодити інтересів один одного.

У ході опитувань, проведених в різних організаціях, менеджери цих компаній повідомляли, що присвячують більше 20% часу вирішення конфліктів та їх наслідків.

Образи, бажання помститися і інші неприємні наслідки сильних конфліктів можуть зберігатися протягом місяців або років, завдаючи шкоди як окремим людям, так і цілим організаціям.

Як ви розумієте, конфлікти безпосередньо пов'язані з агресією.

Ці поняття не ідентичні.

Агресія означає навмисні спроби завдати шкоди одному або декільком людям, конфлікт визначається як поведінка, що є результатом відчуттів:

1) власні інтереси та інтереси іншої людини є несумісними;

2) інша людина збирається перешкодити (або вже завадив) інтересам сприймає людини.

Ці відчуття породжують агресивні дії, але можуть призвести до дій, які не є агресивними по своїй природі.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 914 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...