![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
В усному діловому спілкуванні важливе місце посідає повсякденний контакт посадової особи з підлеглими, представниками інших установ чи фірм. Виконуючи службові обов’язки, доводиться постійно мати справу з відвідувачами.
Прийом відвідувачів передбачає:
- наявність графіка прийому із суворо регламентованими годинами, прізвища керівника або інших осіб, уповноважених вирішувати питання, з якими звертаються відвідувачі;
- неодмінне дотримання графіка прийому, неприпустимість його порушення;
- належне обладнання місця прийому, створення всіх необхідних умов для відвідувачів;
- наявність секретаря, який завжди повинен бути привітним, уважним, високо освіченою та комунікабельною особою;
- ведення журналу для запису на прийом.
Слід також пам’ятати, що існують певні вимоги й до відвідувача. Насамперед необхідно вчасно з’явитися на прийом, попросити дозволу зайти, дочекатися запрошення сісти. Далі стисло викласти суть справи, в якій прийшов, чи прохання.
Особа, яка здійснює прийом повинна привітатися з відвідувачем, запропонувати йому сісти. Підводитися чи не підводитися керівникові, власне, залежить від ситуації, характеру прийому, службового становища відвідувача, статі й т. ін. За будь-яких обставин особі, яка здійснює прийом, належить виявляти зацікавленість, бути уважною, доброзичливою, толерантною, витриманою, намагатися всіляко допомогти в розв’язанні проблеми. Щодо мови, то вживати тільки літературну мову, уникати жаргонізмів, сленгу. Не слід вдаватися до слів з відтінками іронії, зневажливості або негативної оцінки. Тон розмови має бути діловий, стриманий, спокійний, темп мовлення – неспішний.
Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 870 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!