![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Тиск, при якому протікає перегонка, вимірюють укороченим (диференціальним) манометром (див. стор 86), приєднаним до системи близько приймача, можливо ближче до термометра, щоб показується температура кипіння була правильна. Манометр, включений близько до насоса, показує більш низький тиск, ніж наявне в приладі для перегонки; застосування довгих вакуум-проводів вузького перетину викликає підвищення тиску в приладі для перегонки. Під час перегонки залишковий тиск в системі має бути постійний, ето забезпечує постійну швидкість перегонки (близько 1-3 крапель дистиляту в секунду). Якщо апаратура негерметична і конденсація парів неповна, тиск в системі підвищується.
При створенні вакууму за допомогою водоструминного насоса слід особливо уважно спостерігати за його роботою, щоб уникнути «захлебиванія».
Якщо під час перегонки не вдається точно встановити тиск, якому відповідає зазначена в літературі температура кипіння даної речовини, то можна наближено підрахувати температуру кипіння речовини при даному тисків, приймаючи, що при 10-25 мм рт. ст. різниця тиску в 1 мм рт. ст, викликає зміну температури кипіння на + -10. Якщо потрібно провести перегонку під тиском вищим того, яке дає вакуум-насос, то в систему безперервно опускають невелику кількість повітря.
Для підтримки постійного тиску і усунення його коливань служить велика евакуірованная колба з регулюючим краном. Легко змонтувати просте пристосування для автоматичного регулювання тиску з модифікованим манометром. В літку манометрі, наповненому ртуттю або ЕЛЕКТРОЛІТІВ (сірчана кислота, бутілфталат з: добавкою Амілнітрат), упаяні на відповідних висотах платинові електроди, які, в залежності від висоти стовпа рідини в манометрі, тобто від тиску, замикають або розмикають електричний ланцюг. При етом вмикається або вимикається (залежно від конструкції електронного реле) мотор вакуум-насоса. Подробиці пристрої туборов, званих маностатамі, можна знайти в спеціальній літературі.
Дата публикования: 2015-01-23; Прочитано: 191 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!