Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Теплота випаровування деяких органічних розчинників



Розчинник Температура кипіння, С Температура розчинності, кал/г Кількість конденсуючої речовини,г/хв
Етиловий ефір 34.5 84.5  
Хлороформ 61.2 61.2 88.5
Ацетон 56.3 125.3 43.2
Бензол 80.1 94.9 56.8
Метиловий спирт 64.7 262.0 20.7
Етиловий спирт 78.3 216.4  
Бутиловий спирт 117.7 138.0 39.2

При перегонці рідин, киплячих вище 150 °, застосовують тільки повітряні холодильники (див. рис. 53), а для рідин низкокипящих, таких, як Ефір, слід застосовувати вісокоеффектівние холодильники, наприклад холодильник подвійного охолодження (див. рис. 53 і, стор 78). Однак з огляду на труднощі чищення його та високої вартості він застосовується дуже рідко.

Пари речовин, твердих при кімнатній температурі, не повинні охолоджуватися в холодільііке до температури затвердіння. Щоб уникнути етого холодильник можна періодично прогрівати струменем теплої води або обвити його спіраллю опору, нагрівання якої можна регулювати за допомогою повзункового реостата.

Рідини, що киплять в межах 200-300 °, переганяють без холодильника, функцію якого в літку випадку може виконувати відвідна трубка перегінній колби.

Приймачі. Дистилят з холодильника надходить через алонжі в приймач, в якості якого вживають переважно конічні або круглодонні колби. У разі перегонки речовин низкокипящих, легко займистих, шкідливих для здоров'я або розкладаються при дії вологи або повітря (кисню) пріеміік повинен бути відповідним чином захищений.

Легко займисті і низькокиплячі речовини збирають в закритий пробкою пріеміік, з'єднаний з алонжі, мають відвідну трубку, через яку Несконденсировавшиеся пари відводяться в безпечне місце. Для більш повної конденсації парів приймач поміщають в посудину з водою або льодом. Аналогічно збирають рідини, шкідливі для здоров'я. У деяких випадках на відвідну трубку алонжі надягають трубку з речовиною, що поглинає шкідливі пари, наприклад з їдким Катруся для поглинання парів бромистого водню або синильної кислоти. У таких випадках доцільно проводити всю операцію під тягою і вживати відповідні засоби захисту (захисні окуляри, протигази, гумові рукавички, резиновий плащ і т. п.).

Речовини, які розкладаються під впливом вологи, захищають, приєднуючи до відвідної трубці алонжі трубку, наповнену речовиною, що поглинає воду (наприклад, хлористого кальцію, натронним вапном та ін.) При роботі з легко окислюються речовини приймач з'єднують з промивної склянкою, заповненої рас твором речовини, зв'язує кисень, наприклад розчином пірогалолу; крім того, такі речовини рекомендується переганяти без доступу кисню, наприклад в струмі азоту або двоокису вуглецю.





Дата публикования: 2015-01-23; Прочитано: 236 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.164 с)...