![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Рівновага рідина-пара під час перегонки встановлюється на підставі закону Рауля і правила Трутона. Ето рівновагу не повинно порушуватися надходженням теплоти з поза чи витоком її в навколишнє середовище. Теплові втрати призводять до порушення стану рівноваги; створюється горизонтальний градієнт температури в напрямів від середини колони до її стінок, внаслідок етого пара конденсується уздовж стінок колони, створені горизонтальний градієнт складу рідини і більш летючий компонент конденсується не в колоні, а в конденсаторі перегінній головки. При правильному ж ході перегонки в колоні повинен спостерігатися тільки вертикальний градієнт температури і градієнт складу рідини повинен бути теж тільки вертикальним. Перегрів колони призводить до одночасної перегонці більш труднолетучим компонента.
Щоб уникнути теплових втрат і пов'язаних з ними порушень режиму роботи колона повинна мати добру теплоізоляцію. В залежності від температури кипіння рідини застосовують різні види ізоляції. При перегонці легколетучих рідин з температурою кипіння близько 50 ° достатньо повітряної сорочки, тобто скляної трубки, діаметром більшим, ніж у колони, одягненою на неї за допомогою пробкові кілець. Таку сорочку може замінити шар азбестового шнура завтовшки 2-3 см. При перегонці речовин з температурою кипіння близько 100 ° краще користуватися евакуірованной сорочкою, бажано посрібленою зсередини. Підтримувати температуру в колоні постійно можна не тільки за допомогою хорошої теплоізоляції її, але і шляхом зігріву коллони, причому подача тепла повинна легко регулюватися.
Для етого колону обмотують спіраллю опору, під яку підкладають, тонкий шар азбестової ізоляції. Температуру ізоляції контролюють термометром чи термопарою. Нагрівання можна легко регулювати повзункових реостатом або за допомогою автотрансформатора.
Дата публикования: 2015-01-23; Прочитано: 206 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!