Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Заказать  
 

Методика кольорового вирішення предметів умовно-плоскої та об'ємної форми у початкових класахНа уроках образотворчого мистецтва у початкових класах діти вчаться відтворювати забарвлення природних об’єктів навколишнього світу. Виконуючи такі завдання учні опановують різні технічні прийоми живопису на практиці. Предмети зображення поділяються на умовно-плоскі, ті що зображуються фронтально та об’ємні, ті що відтворюються на площині. Зображуючи листя дерев на уроці на тему: „Малювання осіннього листя” у 1 класі, вчитель пояснює й показує послідовність роботи з акварельними фарбами. Перед виконанням творчої роботи спочатку порівнюємо листя за кольором. Далі з’ясовуємо, чи є серед фарб палітри потрібні за кольором для забарвлення листя. Якщо немає, то міркуємо, яку фарбу додавати, щоб отримати основний колір листя. При поясненні можна використати таблиці „Кольоровий круг”, „Основні й похідні кольори”, „Правила змішування фарб для отримання світлих і темних відтінків основних і похідних кольорів”.

На планшеті з підготовленим олівцем малюнком листка показуємо порядок роботи акварельними фарбами. Спочатку покриваємо малюнок осіннього листя найсвітлішою фарбою - світло-жовтою, світло-зеленою або світло-коричневою, намагаючись не заходити за лінію контуру. Пізніше, після висихання першого шару, покриваємо другий раз (для підсилення кольорового тону). Далі, не чекаючи поки зовсім висохне фарба, кінчиком пензлика промальовуємо деякі прожилки, корінець лиска.

Увагу учнів 2 класу звертаємо на такі прийоми роботи аквареллю, як розтяжка кольору від темного до світлого по-сухому, накладання кольору на колір по-мокрому. Увагу учнів 3 і 4 класів звертаємо на прийоми вливання одного кольору в інший по-мокрому в межах заданого контуру. Малюючи прапорці прямокутної форми, використовуємо прийом послідовного покриття фарбою в два шари по сухому папері. Прийом такий називається „відмивка”.

Іншого підходу потребує зображення предметів об'ємної форми. Адже крім завдання передати колір слід передати ще й об'єм предмета засобами кольору. Наприклад, малюючи яблуко, увагу дітей звертаємо на те, як змінюється основний колір об'ємного предмета від освітлення. Світлий колір ми бачимо на освітленій стороні яблука. На цьому ж боці інколи (коли предмет блискучий) виникає відблиск - найсвітліша яскрава пляма. На протилежному боці від світла колір стає темним. І тільки у напівтіні (перехід від світла до тіні він наближається до кольору предмета в натурі). В тіньовій частині предмета часто можна бачити рефлекс (відображення світла від інших предметів, наприклад, від поверхні стола, на якому стоїть предмет). Кожен предмет відкидає тінь, яка називається падаючою

На планшеті дітям показуємо, як легкою лінією можна показати градації світлотіні на лінійному зображенні яблука - найсвітліше світле місце (відблиск), найтемніше місце (власну тінь), тінь, падаючу від яблука на папір. Далі показуємо послідовність роботи аквареллю прийомом вливання кольору в колір в межах заданого контуру як на сухому, так і на мокрому папері. Другокласникам показуємо послідовність роботи акварельними фарбами при зображенні одноколірного яблука шляхом розтяжки кольору.

Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 1256 | Нарушение авторского права страницы | Заказать написание работыstudopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2019 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.001 с)...Наверх