Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні вимоги вільного доступу до аптеки осіб з обмеженими фізичними можливостями



Відповідно до вимог ДБН В.2.2-17:2006 "Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення" вхідна площадка пр. входах,доступних для мало мобільних груп населення,повинні мати:навіс,водо вивід, а в залежності від місцевих кліматичних умов - підігрів. Поверхні покриття вхідних площадок і тамбурів повинні бути твердими,не допускати ковзання при намоканні і мати поперечний уклон у межах 1-2%. Глибина тамбурів і тамбурів – шлюзів повинна бути не менше 1,8 м. Дренажні і водозбірні грати в підлозі тамбурів або вхідних площадок повинні встановлюватися врівень з поверхнею покриття підлоги.

Приміщення аптеки, а саме торговий зал,де можуть знаходитися інваліди на кріслах - колясках, слід розміщувати на рівні входу, найближчого до поверхні землі. При іншому розташуванні приміщень по висоті будинку крім сходів, слід передбачити пантуси, піднімальні платформи, ліфти або інші пристосування для переміщення інвалідів.

Ширина маршу сходів повинна бути менше 1,35 м. При ширині маршу сходів 2,3 м і більше слід передбачати додаткові розділювальні поручні. Усі сходинки в межах маршу повніші бути однакової геометрії і розмірів за шириною проступу і висотою підйому сходинок. Допускається змінювати малюнок проступів нижніх сходинок першого маршу відкритих сходів.Ширина проступів сході в повинна бути не менше 0,3 м. а висота підйому сходинок - не більше 0,15 м. Уклони сходів повинні бути не більш 1:2.Сходинки сходів повинні бути суцільними, рівними, без виступів і з шорсткуватою поверхнею. Ребро сходинок повинне мати заокруглення радіусом не більше 0,05 м. Бічні краї сходинок, що не примикають до стін, повинні мати бортики висотою не менше 0,02М.

Максимальна висота одного підйому (маршу) пандуса не новинна перевищувати 0,8 м при уклоні не більше 8 %. При перепаді висот підлоги на шляху руху 0,2 м і менше допускаються збільшувати уклон пандуса до 10%. У виняткових випадках допуска­ються передбачати гвинтові пандуси. Ширина пандуса при виключно однобічному русі повинна бути не менше 1,0 м, в інших випадках приймати по ширині смуги руху. Пло­щадка на горизонтальній ділянці пандуса при прямому шляхові руху або на повороті повинна бути глибшою не менше 1,5 м.

Прозорі двері й огородження слід виконувати з ударостійкого матеріалу. На про­зорих дверних полотнах слід передбачати яскраве контрастне маркування висотою не менше 0,1 м і шириною не менше 0,2 м, розташоване нарівні не нижче 1.2 м і не вище 1,5 м від поверхні пішохідного шляху.

На шляхах руху маломобільних груп населення не допускається застосовувати обертові двері і турнікети шириною менше ніж 0,85 м. При цьому рекомендується застосовувати двері на завісах однобічної дії з фіксаторами у положенні "відчинено" і "зачинено". Слід також застосовувати двері, що забезпечують затримку автоматичного зачинення дверей тривалістю не менше 5 сек.

Ділянки підлогина шляхах руху на відстані 0,6м перед дверними прорізами та вхо­дами на сходи і пандуси повинні мати попереджувальну рифлену і (або) контрастно забарвлену поверхню. Допускається передбачати світлові маячки.

У залі обслуговування слід передбачати місця для інвалідів та інших маломобільних груп населення із розрахунку не менше 5 % загальної місткості. Ширина шляху руху в торговому залі повинна бути не меншою: при русі; крісла-коляски в одному напрямку - 1,5 м, при зустрічному русі - 1,8 м. Ширину проходу в приміщенні а обладнанням і меблями слід приймати не менше 1,2 м. Підходи до різного обладнання і меблів повинні бути не менше 0,9 м, а при необхідності повороту крісла-коляски на 90° - не менше 1,2 м. Діаметр зони для самостійного розвороту на 90-1.80° інваліда на кріслі-колясці слід приймати не менше 1,5 м. Біля прилавків та інших місць обслуго­вування слід передбачати вільний простір розмірами в плані не менше 0,9 х 1,5 м. Глибина простору для маневрування крісла-коляски перед дверима при відчиненні "від себе" повинна бути не менше 1,2 м, а при відчиненні "до себе" - не менше 1,5 м при ширині не менше 1,5 м.

При проектуванні інтер'єрів, підбиранні та розміщенні торговельного обладнання слід виходити з того, що зона досяжності для відвідувача у кріслі-колясці повинна зна­ходитися в межах:

• при розташуванні збоку від відвідувача - не менше 1,4 м і не нижче 0,3 м від під­логи;

• при фронтальному підході - не менше 1,2 м і не нижче 0,4 м від підлоги.

Поверхня прилавків та інших місць обслуговування, що використовуються відвіду­вачами на кріслах-колясках, повинна знаходитися на висоті не більше 0,8 м над рівнем підлоги.

Мінімальний площа і склад приміщень аптек залежно від характеру діяльності

Аптеки в залежності від характеру діяльності повинні мати певний мінімальний, склад і площу приміщень:

а) аптека з реалізації (торгівлі) готових лікарських засобів у містах повинна мати загальну площу не менш як 50 кв. м (площа торговельного,залу - не менш як 18 кв. м), а у сільській місцевості - не менш як 40 кв. м; мінімальна загальна площа приміщень зберігання лікарських засобів не може бути меншою 10 кв, м;

б) аптека з правом виготовлення нестерильних лікарських засобів, крім приміщень, перелічених у пункті "а", повинна мати такі окремі виробничі приміщення:

-асистентську - не менше 20 кв. м;

-дляодержання води очищеної - не менше 8 кв. м;

- длямиття та стерилізації посуду – не менше 8 кв. м;

-окреме приміщення - кабінет провізора-аналітика або окреме робоче місце про в провізора -аналітика в асистентській;

в) аптека з правом виготовлення стерильних лікарських: засобів в асептичних умовах, крім приміщень, перелічених у пунктах "а" і "б", повинна мати ще такі окремі виробничі приміщення:

- для отримання води дляін 'єкцій - площеювід 8 кв. м(можливе суміщення із приміщенням для одержання водиочищеної);

- асептична асистентська зі шлюзом - від 13 (10 + 3) кв, м;

- для виготовлених лікарських засобів ~ від 10 кв. м

- приміщення для контрольного маркування та герметичного закупорював лікарських засобів - від 10 кв. м.

Для аптек, які виготовляють в асептичних умовах лише очні краплі, наявність, складі асептичного блоку окремих приміщень для стерилізації, контрольного маркування і герметичного закупорювання виготовлених лікарських засобів не обов'язком.

Допускається зменшення площ зазначених вище виробничих приміщень суб'єктом господарювання вимог законодавства якості виготовлених ліків.

Крім цього, аптекам слід мети:

• сдужбово-побутові приміщення для персоналу (кімната персоналу, гардеробна можливе суміщення кімнати персоналу та гардеробної; вбиральня), окреме приміщений або шафа для зберігання господарського та іншого інвентарю;

• приміщення або створені зони для зберігання сировини, внутрішньо аптечних заготовок, готових лікарських засобів, допоміжних матеріалів, тари тощо.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 3023 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...