Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
У містах, селищах і селах аптеки можуть створювати у встановленому порядку відокремлені структурні підрозділи у вигляді аптечних пунктів та аптечних кіосків
Аптечний пункт - це структурний підрозділ аптеки, який створюється у лікувально-профілактичному закладі для торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпускаються за рецептом та без рецепта лікаря. Він розміщується у відокремленому Ізольованому приміщенні капітального будинку з виділенням або без виділення торговельного залу. У випадку відсутності у сільському населеному пункті лікувально профілактичного закладу чи аптеки дозволяється розміщення аптечного пункту не тільки в лікувально-профілактичному закладі. Приміщення аптечного пункту обов'язково обладнується стелажами, шафами, холодильником, сейфом або металевою шафою для зберігання лікарських засобів, з виділенням місця для санітарної обробки рук, шафою для роздільного зберігання особистого одягу та спеціального одягу, шафою для зберігання господарського інвентарю. Площа аптечного пункту не може бути меншою 18 кв. м.
Аптечний кіоск — це структурний підрозділ аптеки, який створюється у відокремлених приміщеннях без виділення торгового залу тільки в капітальних спорудах: па заводах, фабриках, вокзалах, в аеропортах, а також на перших поверхах житлових і громадських будинків за наявності окремого входу, підведення інженерних комунікацій (водопостачання, каналізації, теплопостачання), наявності вентиляції для роздрібної торгівлі готовими лікарськими засобами, що відпускаються без рецептів лікаря. Факт наявності в аптечному кіоску рецептурних препаратів унеможливлює виконання ліцензійних умов. Приміщення аптечного кіоска обов'язково обладнується стелажами, шафами, холодильником, місцем для санітарної обробки рук, шафою для роздільного зберігання особистого одягу та спеціального одягу, шафою для зберігання господарського інвентарю, його площа на вокзалах, аеропортах, заводах і фабриках не може бути меншою 8 кв. м, у житлових і громадських приміщеннях - не меншою 21 кв. м (у т. ч. 8 кв. м - зона розміщення обладнання робочих місць персоналу, 10 кв. м - зона обслуговування, 3 кв. м - туалет). Аптечний кіоск повинен мати необхідні умови для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Кожен структурний підрозділ аптеки повинен мати власну назву або порядковий номер та паспорт, тобто складений суб'єктом господарювання при створені або реконструкції аптечного пункту(кіоска)і погоджений з територіальними органами державної санітарно-епідеміологічної служби, державного контролю якості лікарських засобів і місцевими органами виконавчої влади документ, який засвідчує відповідні наявних приміщень та устаткування структурного підрозділу вимогам і лікарських засобів і місцевими органами використаним для роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Структурні підрозділи повинні бути забезпечені законодавчими актами та нормативно-правовими документами з питань фармацевтичної діяльності.
Надходження лікарських засобів до структурних підрозділів здійснюється лише через аптеку,якій вони підпорядковуються, або через аптечний склад цього суб'єкта господарювання. Порядок постачання лікарських засобів у структурні підрозділи визначається, суб'єктом господарювання обов'язковим письмовим оформленням.
У разі повного припинення роботи аптеки або її ліквідації забороняється здійснювати діяльність через структурні підрозділи, підпорядковані цій аптеці. У випадку тимчасового припинення роботи аптеки структурні підрозділи можуть тимчасово забезпечуватися лікарськими засобами через іншу аптеку нього суб'єкта господарювання з від повідним документальним оформленням та повідомленням Держлікінспекції.
На фасаді будівлі, де розміщується структурний підрозділ аптеки, повинна бути вивіска із зазначенням його назви ("Аптечний пункт", "Аптечний кіоск"), що не вважається рекламою. Крім цього, перпендикулярно до стіни будівлі кріпиться зовнішній сигналізаційний покажчик. Він являє собою рівносторонній хрест зеленого кольору, у центрі якого розміщено зображення чаші зі змією, яка її обвиває, білого кольору. Габаритні розміри зовнішнього сигнального покажчика повинні бути не менше 400 мм і він повинен освітлюватися у темний період доби. Забороняється у місцях розташування структурних підрозділів аптеки розмішувати вивіску "Аптека" та іншу інформацію, яка не відповідає відомостям, зазначеним у ліцензії (в т. ч. рекламу).
Здійснення у приміщеннях структурних підрозділів під час зберігання лікарських засобів ремонтних робіт, що можуть призвести до зміни умов зберігання лікарських засобів, передбачених виробником, та викликати до погіршення їх якості, - не допускається.
Режим роботи структурних підрозділів встановлюється суб'єктом господарюванні за погодженням з відповідним місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, У разі планового закриття аптечного закладу для проведення
ремонту технічного переобладнання чи інших робіт суб'єкт господарювання повинен повідомити про це заздалегідь, але не пізніше ніж за 5 днів,письмовопоінформувавши територіальну державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів та розмістивши поряд з інформацією про режим роботи оголошення про дату та період закриття, а також поінформувати орган ліцензування, термін повідомлення для якого встановлений законодавством.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 4349 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!