Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі



Зміни до відомостей про фізичну особу-підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі, а саме зміни щодо імені фізичної особи або місця її проживання, набирають чинності з дня їх державної реєстрації. Для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, фізична особа-підприємець подає державному реєстратору особисто (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця;

- оригінал виписки із держреєстру про фізичної особи-підприємця;

- документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору за державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу-підприємця.

Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, якщо вони не передбачені чинним законодавством. Якщо документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця подаються фізичною особою-підприємцем особисто, державному реєстратору додатково пред'являється паспорт. Документи, які подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, приймаються за описом, копія якого в день надходження документів видається (надсилається рекомендованим листом) заявнику з відміткою про дату надходження документів. Дата надходження документів на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця вноситься до журналу обліку реєстраційних дій. Державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, якщо:

- документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця;

- документи не відповідають вимогам;

- документи подані не у повному обсязі.

Про залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, без розгляду заявнику не пізніше наступного робочого дня з дати надходження документів, які подані для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, державним реєстратором видаються (надсилається рекомендованим листом з описом вкладення) відповідне повідомлення із зазначенням підстав залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, без розгляду та документи, що подавалися для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, відповідно до опису. Залишення документів, які подавалися для проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу--підприємця, без розгляду не перешкоджає повторному зверненню заявника до державного реєстратора в загальному порядку після усунення причин, що були підставою для залишення цих документів без розгляду. Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу-підприємця здійснюється за процедурами, передбаченими ст. 43 Закону України Про державну реєстрацій юридичних осіб та фізичних осіб підприємств”.

РОЗДІЛ 6. Бізнес-план У підприємницькій діяльності

6.1. Зміст і функції бізнес-плану.

6.2. Стадії складання бізнес-плану.

6.3. Види, структура та типовий алгоритм розробки бізнес-плану.

6.1. Зміст і функції бізнес-плану

Основним змістом бізнес-плану є організація підприємницької діяльності та її планування. Зазначимо, що бізнес — це особлива форма діяльності, яка передбачає готовність підприємливої людини приймати самостійні рішення і ризикувати. Вирішивши займатись бізнесом, підприємець повинен досконало спланувати його організацію, виклавши зміст та послідовність її в бізнес-плані, з якого в ринкових умовах прийнято починати будь-яку підприємницьку діяльність. В умовах розвинутих ринкових відносин подібні плани є необхідні всім: банкірам і потенційним інвесторам, працівникам підприємств, які бажають оцінити свої перспективи і задачі, та насамперед, самому підприємцю, який повинен досконало проаналізувати свої ідеї, перевірити реальність їх обґрунтування. Таким чином, без бізнес-плану започатковувати підприємницьку діяльність доволі складно, оскільки можливість невдачі буде надто великою.

Бізнес-план – це комплекс питань, які вимагають ґрунтовного опрацювання, він виконує декілька функцій, відображених на рис. 6.1.


Одночасно бізнес-план є документом, в якому формується своєрідний управлінський механізм організації підприємницької діяльності заново створюваних, модернізації та перепрофілювання діючих підприємств, а також залучення всіх видів ресурсів у процесі виробництва продукції та надання послуг.

Основною метою розроблення бізнес-плану є планування господарської діяльності підприємства з урахуванням потреб ринку, можливостей ресурсного забезпечення та ефективного функціонування. Поряд із цим, розробка бізнес-плану має також інші цілі та задачі, відображені на рис. 6.2, які до певної міри залежать від користувачів (рис. 6.3).


Бізнес-план є перспективним документом і тому для оцінки підприємницької діяльності його рекомендується складати на декілька років уперед. Для першого та другого року основні показники бажано подавати в поквартальному розрізі, а при можливості – навіть у помісячному, починаючи з третього року, можна обмежитись річними показниками.


На підставі бізнес-плану можна зробити висновки не лише про бізнес, а й про його власників, тому важливим є як зміст, так і зовнішній вигляд бізнес-плану. Основні вимоги до складання бізнес-плану відображені на рис. 6.4.


6.2. Стадії складання бізнес-плану

Бізнес-план складається із взаємопов’язаних стадій, серед яких виділяють: початкову, підготовчу, основну. Швидкість протікання, а також широкий діапазон питань, які вирішують на кожній з названих стадій, істотно впливають на якість і оперативність складання бізнес-плану, забезпечуючи таким чином ефективність планування в цілому.

Початкова стадія – починається з розробки загальної концепції, у межах якої здійснюється пошук підприємницької ідеї, вибирається сфера діяльності, обґрунтовується доцільна форма організації бізнесу, приймається рішення щодо способу започаткування підприємницької діяльності.

Підготовча стадія має свою логіку побудови, тобто послідовність кроків, певний набір функціональних дій, які визначають її суть і зміст, що дозволяє сформулювати структурно-логічну схему її протікання. Загалом, в рамках підготовчої стадії можна виділити такі ключові моменти:

- формування блоку інформаційних потреб;

- визначення місії підприємства;

- оцінка впливу зовнішнього середовища на діяльність підприємства;

- внутрішній аналіз діяльності підприємства, визначення його сильних і слабких сторін;

- визначення цілей діяльності підприємства;

- аналіз стратегічних альтернатив і вибір адекватної до цілей стратегії підприємства.

Головні компоненти підготовчої стадії складання бізнес-плану представлені на рис. 6.5.

У рамках підготовчої стадії необхідно зібрати й опрацювати різноманітну інформацію, яка стосується предмету бізнесу. Власне, сам процес розроблення бізнес-плану починається з цієї роботи.

Механізм формування інформації для написання бізнес-плану включає: конкретизацію потреби в інформації (які саме дані потрібні, який вид інформації треба використовувати, які інформаційні ресурси задіяти); пошук джерел одержання інформації, а також опрацювання і систематизацію інформації. Таким чином, підприємство сформує свої інформаційні потреби на стадії підготовки бізнес-планування. В перспективі кожне підприємство, маючи практичний досвід в складанні бізнес-планів різного характеру і для різних цілей, для оперативного пошуку інформації та прискорення підготовчого періоду бізнес-планування може скласти схему управлінської (бізнесової) інформаційної системи із врахуванням зовнішніх джерел інформації, методів збору даних і їх зберігання, а також із врахуванням способів обробки інформації та одержання необхідних результатів.


Формування інформаційних потреб для написання бізнес-плану починається із конкретизації даних, групування їх на дефіцитну та легкодоступну інформацію, внутрішню та зовнішню. Функцію збору інформації виконують всі працівники, задіяні при написанні того чи іншого розділу бізнес-плану, що вимагає чіткої координації їх дій та узгодженого плану роботи. Очевидно, що дієвість та якість організаційного аспекту підготовчої стадії буде реалізована через оперативність формування інформаційних потреб і швидкість їх задоволення.

Менеджери та бізнесмени сьогодні вважають найпоширенішою інформацію від самих підприємств та про них (яку використовують у відповідних розділах бізнес-плану): прайс-аркуші, каталоги, бізнес-пропозиції, показники виробничо-фінансової діяльності та інші характеристики; аналіз галузей та маркетинг-інформацію, інформацію про приватизацію, науково-технічну інформацію, новини менеджменту та інформацію в сфері інвестицій, фінансово-кредитній системі. Однак, інформація про персоналії, банківську діяльність, бізнес-новини, є дефіцитною, що пояснюється її конфіденційністю, і дуже часто шляхи пошуку подібної інформації нормативно не врегульовані. В умовах ринкової економіки інформація стає дорогим товаром і не кожне підприємство має реальні можливості його придбати, тому дуже часто приходиться проявляти винахідливість і кмітливість в придбанні цінної для написання бізнес-плану інформації.

Джерела одержання інформації, як і її види, є надзвичайно різні, тому важливо вміло та в повному обсязі їх використати, пам’ятаючи, що одержання необхідної інформації – це також справа дорога.

Діапазон інформаційних потреб для написання бізнес-плану достатньо широкий, оскільки є основна інформація, яка стосується окремого об’єкту бізнес-плану, і додаткова, яка дозволяє змалювати цілісну картину підприємства на загальному фоні галузі, враховуючи зовнішнє середовище. Основна інформація включає: маркетингову, виробничу, фінансову, яка відображена в табл. 6.1.

Таблиця 6.1.

Основні інформаційні потреби для складання бізнес-плану

Інформаційна потреба Змістовне наповнення
Маркетингова інформація Інформація про: - потенційних клієнтів; - споживачів продукту даного підприємства та їх потреби; - технічні, експлуатаційні та споживчі якості продуктів-аналогів; - особливості просування товару; - сегментування і позиціювання на ринку.
Виробнича інформація Інформація про: - продукт; - виробничі операції; - ресурсне забезпечення виробничого процесу (сировина і матеріали); - устаткування; - виробничі потужності; - трудові ресурси і їх вартісна оцінка; - приміщення, виробничі площі; - контакти з партнерами бізнесу.
Фінансова інформація Інформація про: - фінансові показники підприємства; - величину фінансових стартових витрат; - потребу в залучених фінансових засобах і джерела її покриття; - особливості просування грошової маси; - показники кон’юнктури ринку фондових інструментів.

Основна стадія – має за мету довести економічну доцільність створення даного бізнесу. Ґрунтовна структура цієї стадії висвітлюється в наступному параграфі.

6.3. Види, структура та типовий алгоритм розробки бізнес-плану

Бізнес-план як форма конкретизації підприємницької ідеї може мати різні види, відображені в таблиці 6.2.

Таблиця 6.2.

Види бізнес-планів

Класифікаційна ознака Види бізнес-планів
  Період планування Стратегічний Оперативний
  Ступінь новизни підприємницької ідеї Бізнес-план створення підприємства або його підрозділу. Бізнес-план розширення та перепрофілювання діючого підприємства
  Сфера діяльності Бізнес-план виробничого підприємства Бізнес-план торгівельної компанії Бізнес-план сервісної компанії Бізнес-план інноваційного проекту
  Суб’єкт кредитування Заявка на кредит Заявка на грант
  Масштаб бізнесу Великий Середній Малий
  Цільові орієнтири Бізнес-план форма Бізнес-план суть Бізнес-план розуміння

Зміст та структура бізнес-плану залежить від багатьох факторів, основні з яких відображені на рис. 6.6.

У загальному вигляді бізнес-план містить такі розділи:

1. Резюме.

2. Опис підприємства, товарів та послуг, які воно пропонує.

3. Дослідження й аналіз ринку.

4. План маркетингу.

5. Інвестиційний план.

6. Організаційний план.

7. Виробничий план.

8. Фінансовий план.

9. Оцінка ризику й страхування.

10. Інша інформація.

Існують певні правила технічного оформлення бізнес-плану, які передбачають:

- наявність титульного аркуша;

- обов’язковість сторінки змісту;

- розміщення резюме на початку бізнес-плану, а додатків в кінці;

- наявність приміток та посилань на джерела використаної інформації.

Форма титульного аркуша. На титульному аркуші зазначається:

• повна назва підприємства;

• адреса підприємства;

• телефон підприємства;

• прізвища (назви), титули, адреси, телефони власників (засновників) підприємства;

• відомості щодо характеру та сфери бізнесу підприємства;

• відомості про загальні фінансові потреби[1];

• вказівку на конфіденційність бізнес-плану2;

• місяць та рік складання бізнес-плану;

• прізвища авторів бізнес-плану.

На титульному аркуші не повинно бути зайвої інформації.

Оформлення змісту. Бізнес-план треба поділити на розділи та параграфи. Тому за титульним аркушем наводиться зміст, який містить перелік розділів, параграфів, таблиць та іншого ілюстративного матеріалу й додатків.

Оформляючи бізнес-план, необхідно користуватися послідовною системою нумерації сторінок у межах документа, дотримуючись таких правил:

1) титульний аркуш не нумерується;

2) сторінка змісту не нумерується (якщо їх кілька, то вони нумеруються римськими цифрами);

3) основні розділи нумеруються арабськими цифрами 1, 2, 3 і т.д.;

4) додатки позначаються великими літерами А, Б, В і т.д., наприклад, «Додаток А»;

5) сторінки додатків нумеруються так: А1, А2, АЗ; Б1, Б2, Б3 і т.д.

Складання резюме. Бізнес-план розпочинається з резюме, яке складають тільки після того, як написано основні розділи бізнес-плану.

Головне завдання резюме — показати, що підприємець добре усвідомлює основні положення бізнес-плану і може чітко й логічно їх викласти. Занадто детальне та просторове резюме важко читати, а занадто стисле — може створити неадекватне уявлення про бізнес.

Резюме — це короткий (1—2 сторінки) огляд підприємницького проекту, його ключових аспектів, здатних зацікавити потенційного інвестора в поглибленому вивченні бізнес-плану. Резюме є гранично стислою версією бізнес-плану, не вступом до нього, а ніби «повідомленням про наміри».





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 680 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...