![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Р(A) = 1–q1q2q3…qn.
Приклад 5. В електричне коло послідовно включені три елементи, які працюють незалежно один від іншого. Ймовірності відмов першого, другого і третього елементів відповідно рівні: р1, = 0,1; р2, = 0,15; р3, = 0,2.
Знайти ймовірність того, що струму в ланцюзі не буде.
Розв’язок. Елементи включені послідовно, тому струму в ланцюзі не буде (подія А), якщо відмовить хоча б один з елементів.
Шукана ймовірність дорівнює:
Р (А) = 1–q1q2q3= 1– (1-0,1)(1-0,15)(1-0,2)= 0,388.
Приклад 6. У урну, яка містить дві кулі, опущений біла куля, після чого з неї навмання витягнутий одна куля.
Знайти ймовірність того, що витягнутий куля виявиться білим, якщо рівноможливі всі можливі припущення про первинному складі куль (за кольором).
Розв’язок. Позначимо через А подію – витягнута біла куля.
Можливі наступні припущення (гіпотези) про початковий склад куль:
B1 – білих куль немає,
В2 – одна біла куля,
В3 – дві білих кулі.
Оскільки всього є три гіпотези, причому за умовою вони рівноймовірні, і сума ймовірностей гіпотез дорівнює одиниці (оскільки вони утворюють повну групу подій), то ймовірність кожної з гіпотез дорівнює 1/3, тобто
Р (B1) = P (В2) = Р (В3) == 1/3.
Умовна ймовірність того, що буде витягнута біла куля, при умові, що спочатку в урні не було білих куль, РВ1 (А) = 1/3.
Умовна ймовірність того, що буде витягнута біла куля, при умові, що спочатку в урні була одна біла куля РВ2 (А) = 2/3.
Умовна ймовірність того, що буде витягнута біла куля, при умові, що спочатку в урні було дві білих кулі РВЗ (А) = 3/3 = 1.
Шукану ймовірність того, що буде витягнута біла куля, знаходимо за формулою повної ймовірності:
Р(А)=Р(В1)Рв1(А)+Р(В2)РВ2(А)+Р(В3)РВ3(А) =1/3*1/3+1/3*2/3+1/3*1=2/3.
Приклад 7. Два автомати виробляють однакові деталі, які надходять на загальний конвеєр. Продуктивність першого автомата вдвічі більше продуктивності другого. Перший автомат виробляє в середньому 60% деталей відмінної якості, а другий-84%. Навмання взята з конвеєра деталь виявилася відмінного якості. Знайти ймовірність того, що ця деталь вироблена першим автоматом.
Розв’язок. Позначимо через А подію – деталь відмінної якості. Можна зробити два припущення (гіпотези): B1 – деталь проведена першим автоматом, причому (оскільки перший автомат виробляє вдвічі більше деталей, ніж другий) P (В1) = 2/3; B2 – деталь зроблена другим автоматом, причому Р (В2) = 1/3.
Умовна ймовірність того, що деталь буде відмінної якості, якщо вона вироблена першим автоматом, РВ1(А) = 0,6.
Умовна ймовірність того, що деталь буде відмінної якості, якщо вона вироблена другим автоматом, РВ2(А) = 0,84.
Ймовірність того, що навмання взята деталь виявиться відмінної якості, за формулою повної ймовірності дорівнює:
Р (А) = Р (В1) РВ1(А) + Р (В2) РВ2(А) = 2/3 *0,6 +1 / 3* 0,84 = 0,68.
Шукана ймовірність того, що взята відмінна деталь вироблена першим автоматом, за формулою Бейєса дорівнює
Р(А)В1=
Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 790 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!