Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Види ремонту



За складом та обсягом виконуваних робіт розрізняють види ремонту:

- поточний ремонт (малий і середній)

- капітальний ремонт

- аварійний ремонт

Поточний ремонт - це плановий ремонт, що виконується з метою гаран­тованого забезпечення працездатності обладнання протягом встановленої нор­мативами кількості годин роботи до наступного ремонту і полягає у заміні або відновленні окремих деталей чи окремих складальних одиниць та зв'язаних з цим демонтажу, складанні і регулюванні.

Капітальний ремонт - це плановий ремонт, що виконується з метою від­новлення експлуатаційних характеристик та гарантованого забезпечення праце­здатності обладнання протягом встановленої нормативами кількості годин робо­ти до наступного капітального ремонту.

При капітальному ремонті верстати розбирають і визначають дефекти де­талей та складальних одиниць. Після заміни деталей або їх відновлення здійс­нюють складання, регулювання та випробування верстата.

Аварійний ремонт - це неплановий ремонт, що зумовлюється дефектами конструкції або виготовлення верстата, дефектами попередніх ремонтів чи по­рушеннями правил експлуатації.

4. Структура і періодичність планових робіт з технічного обслуговування і ремонту

Для сучасного ремонту на кожен верстат розробляється графік планово-попереджувальних ремонтів (ППР) і об’єм ремонтно-профілактичних робіт в умовах нормальної експлуатації і грамотного обслуговування згідно технічному керівництву по експлуатації верстата. Графік ППР включає наступні види ремонту, що проводяться в певній послідовності: огляд, малий, середній і капітальний ремонти. Наприклад, на мал.1.2 представлений графік ремонтних робіт для горизонтально-фрезерного верстата на період його служби до капітального ремонту. З малюнка видно послідовність і період (у місяцях) чередування видів ремонту. За міжремонтний цикл верстат буде підданий шести оглядам, чотирьом малим, одному середньому і одному капітальному ремонтам. При проведенні кожного виду ремонту виконуються певні роботи. Так, при огляді верстата проводять зовнішній огляд (без розбирання) його вузлів і механізмів і їх загальний стан; усувають зазори в ходових гвинтах столу і салазок; регулюють підшипники шпинделя; перевіряють роботу механізмів перемикання швидкостей і подач; регулюють муфти включення прискореного ходу і робочих подач; оглядають направляючі і усувають задири; регулюють зазори в направляючих; виконують дрібний ремонт системи мащення і охолодження; перевіряють роботу обмежувальних пристроїв.

При малому ремонті проводять часткове розбирання і ремонт вузлів і механізмів; регулюють або замінюють підшипники; зачищають ходові гвинти і замінюють гайки; заманюють зношені кріпильні деталі; ремонтують системи охолодження і мащення; виконують регулювальні роботи і випробовують верстат на холостому ході; перевіряють його роботу на шум, нагрів і точність обробки деталі.

При середньому ремонті виконують розбирання вузлів; складають дефектну відомість; замінюють або відновлюють зношені деталі (вали, втулки та ін.); шліфують, стругають або фрезерують зношені направляючі; перевіряють верстат на шум, нагрів, жорсткість і точність обробки.

При капітальному ремонті виконують повне розбирання вузлів верстата і складають дефектну відомість; змінюють або відновлюють зношені деталі і вузли, добиваючись відновлення первинної точності, жорсткості, потужності верстата. Окрім перерахованих планових видів ремонту для постійної підтримки високих експлуатаційних характеристик верстата необхідно своєчасно проводити його технічне обслуговування. Технічне обслуговування верстата включає регулювання вузлів і елементів для відновлення їх нормальної роботи і своєчасного мащення.

Рисунок 1.2— Графік ремонтних робіт:

О – огляд; МР – малий ремонт; СР – середній ремонт;

КР – капітальний ремонт.

Всі види робіт з технічного обслуговування і ремонту обладнання вико­нуються у певній послідовності у вигляді циклів, що періодично повторюються.

Ремонтний цикл - це повторювана сукупність різних видів планових ре­монтів, виконуваних у передбаченій послідовності через встановлені рівномірні відтинки часу роботи обладнання.

Ремонтний цикл завершується капітальним ремонтом.

Структура ремонтного циклу - це перелік ремонтів, що входять до його складу, розташованих у порядку їх виконання.

Кожний вид ремонту умовно позначається однією літерою:

К - капітальний ремонт

С - середній ремонт

М - малий ремонт

О - огляд

Для різного обладнання структури ремонтного циклу різні.

Закінчується ремонтний цикл капітальним ремонтом.

Міжремонтний період - це час між двома черговими ремонтами.

Промислове обладнання має різну складність конструкції, і у зв'язку з цим встановлюються категорії складності ремонту, які визначають розрахунок витрат на ремонт, як трудові, так і матеріальні. Ремонтна складність позначаєть­ся літерою К з числовим коефіцієнтом. Наприклад, токарний верстат 1К62 має ремонтоскладність 11К.

Від категорії ремонтної складності обладнання залежать трудові і матері­альні витрати, тобто чим вища категорія ремонтної складності, тим більші ви­трати трудових і матеріальних ресурсів на ремонт.

....... 5 Зміст типових

Планування простоїв обладнання

Тривалість простоїв обладнання в ремонті залежить від. виду ремонту (малого, середнього або капітального), ремонтоскладності обладнання, чисель­ності ремонтної бригади, технології ремонту та організаційно-технічних умов ремонтних робіт.

У неавтоматизованому виробництві ремонт обладнання організують в одну, дві або три зміни в залежності від того, наскільки стримує виробництво простой данної одиниці обладнання.

Простої обладнання враховуються з моменту зупинки агрегату, верстата тощо, на ремонт до моменту прийняття його з ремонту контролером ВТК з оформленням акту.

Простої внаслідок ремонту електрообладнання верстатів не плануються, оскільки вони виконуються паралельно з ремонтом механічної частини верстата

Норми тривалості простою на ремонт і технічне обслуговування у неав­томатизованому виробництві наведені в таблиці 1.1

Таблиця 1.1— норми тривалості простою і технічне обслуговування у неавтоматизованому виробництві

Види Норми простою, год/л м
п/п робіт 1 зміна 2 зміни 3 зміни
  Капітальний ремонт      
  Поточний ремонт 2,0 2,2 2,4
  Огляд перед капремонтом 0,5 0,5 0,5
  Огляд плановий 0,4 0,4 0,4
  Перевірка точності як само­стійна операція 0,2 - -
  Промивання як самостійна операція 0,2 - -
  Випробування електричної частини як самостійна опе­рація 0,1 - -

Примітка: тривалість простоїв верстата (діб) підраховують множенням норми таблиці на ремонтоскладність механічної частини і на 8, 16, 24 відповідно при одно-, двох-, тризмінній роботі ремонтної бригади. Наприклад, тривалість простою токарного верстата 1К62 з ремонтною складністю 11R. в одну зміну складає:

формула

Тобто на протязі ремонтного циклу на ремонт токарного верстата витра­чається 26,7 діб.

Для обладнання, що відпрацювало більше 20 років, нормативи можуть бути збільшені на 10%.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 14485 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...