![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың жай бөлшектер және жай бөлшектерге амалдар қолданутақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
26. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: № 1554 - №1556
27. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 1557 - №1559
Деңгейлік тапсырма.
№ 1560
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Аралас сандарды қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандарды қалай бөлеміз?
4. Санның бөлігін қалай табамыз?
5. Көбейтуге кері амал қалай деп аталады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 1561 - №1563 319 бет.
Сабақ №__ 167
Күні:______
Сынып: 5 «б», 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерге амалдар қолдану (қайталау)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың ондық бөлшектер және ондық бөлшектерге амалдар қолданутақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
28. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: № 1561 - №1563
29. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 1564 - №1566
Деңгейлік тапсырма.
№ 1568, №1569
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Ондық бөлшектер қалай көбейтіледі?
2. Ондық бөлшектерді қалай қосылады?
3. Натурал саннан ондық бөлшекті қалай азайтамыз?
4. Ондық бөлшектерді қалай бөлеміз?
5. Көбейтуге кері амал қалай деп аталады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 1571 - №1573 320 бет.
Сабақ №__ 168
Күні:______
Сынып: 5 «б», 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Процент (қайталау)
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың процент тақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
30. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: № 1571 - №1573
31. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№ 1576 - № 1579
Деңгейлік тапсырма.
№ 1580, №1582
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Процент дегеніміз не?
2. Процент бөлшекпен қалай жазылады? Мысал келтір.
3. Проценті бойынша санды қалай табады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 1584 - №1586 321 бет.
Сабақ №__ 169
Күні:______
Сынып: 5 «б», 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Қорытындылау
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың 5-сыныптар бойынша өтілген тақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
32. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: № 1584 - №1586
33. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
Эротосфен елегі
Деңгейлік тапсырма.
325 бет 2 тапсырма
Сабақты бекіту кезеңі:
4. Процент дегеніміз не?
5. Процент бөлшекпен қалай жазылады? Мысал келтір.
6. Проценті бойынша санды қалай табады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: 3 тапсырма, 325 бет
Сабақ №__ 170
Күні:______
Сынып: 5 «б», 5 «ә»
Сабақтың тақырыбы: Қорытындылау
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың 5-сыныптар бойынша өтілген тақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
34. Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: 3 тапсырма, 325 бет
35. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
Тапсырма 1,2 (үйреніп алыңдар)
Деңгейлік тапсырма.
3,4 тапсырма
Сабақты бекіту кезеңі:
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: жалпы шолу
Күні:______
Сынып: 5
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды қосуға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушылардың натурал сандар қосу тақырыбы бойынша алған білімдерін бекіту, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,
белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін
қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешмі мен шығарылу жолын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№73 Автопаркте 57 автобус бар. Жүк машиналар саны автобіустар санынан 19-ға, ал жеңіл машиналар саны 8-ге артық. Автопаркте барлығы ұакнша машина бар?
№74 Бірінші күні жұмысшылар 27 км жолға асфальт төседі. Олар екінші күніі бірінші күнге қарағанда 11 км –ге артық, ал үшінші күні екіншіі күнге қарағанда 4 км-ге артық асфальт төседі. Сонда үш күнде қанша км жолға асфальт төседі?
№75 Алтай таулы жүйесіндегі ең биік шың биіктігі 4499 м болатын Мұзтау тауында орналасқан. Ал еліміздегі ең биік шыңы - Тянь Шань таулы жүйесіндегі Хантәңірі шыңы одан 2496 м биік. Хантәңірінің биіктігі қандай?
Деңгейлік тапсырма.
№ 77, №78
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Наутарл сандарды қосудың ауыстырымдылық қасиеті
2. Натурал сандарды қосудың терімділік қасиеті
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 80
Сынып: 5 Күні:______
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды азайту
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды азайтуды үйрету, алған білімдерін бекіту, есеп шығару дағдыларын тексеру.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,
белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін
қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
Деңгейлік тапсырма.
№ 88, №100
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай азайтамыз
2. Натурал сандарды координаталық сәуледе қалай азайтуға болады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 86, №87
Сынып: 5 Күні:______
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды азайтуға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды азайтуды үйрету, алған білімдерін есеп шығару барысында бекіту.
2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,
белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін
қалыптастыру.
3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№93. Республикамызда мұнай мен газдың 160 кен орны ашылған, ал алтын кен орындары 13-ке артық. Көмір кен орындары алтын кен орындарына қарағанда 73-ке кем. Республикамызда қанша алтын және көмір кен орындары бар?
№97. Құрылыста 35 сылақшы және одан 20-ға кем тас қалаушы бар. Ал балташылар саны сылақшылар мен тас қалаушылардың бірге алғандағы санына теғ. Құрылыста барлығы қанша адам жұмыс істейді?
№98 701 санынан 377 саны азайтылып, 99 санықосылған. Шыққан нәтижеден тағы 268 саны азайтылды. Қандай сан шықты?
Деңгейлік тапсырма.
№ 94, №95
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай азайтамыз
2. Натурал сандарды координаталық сәуледе қалай азайтуға болады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 100
Сынып: 5 Күні:______
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды азайтуға есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды азайтуды үйрету, алған білімдерін есеп шығару барысында бекіту.
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын
жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№99. Үш санның қосындысының мәні 310-ға тең. Егер бірінші мен екінші сан бірдей және үшінші саннан 10-ға кем болса, онда осы сандарды табыңдар.
№102. Ұзындығы 91 см сым үш бөлікке бөлінген. Бірінші бөліктің ұзындығы 32 см, ал екінші бөліктің ұзындығы біріншіден 9 см кем. Үшінші бөліктің ұзындығы бірінші бөліктің ұзындығынан қанша артық?
№103
1) 100000-82109 және 100000 – (27109+63285)
2) 200042 – (54207+44888) және 200042 – 98176
Деңгейлік тапсырма №104
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай азайтамыз
2. Натурал сандарды координаталық сәуледе қалай азайтуға болады?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 105
Сынып: 5 Күні: 19.09.2014 ж
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды көбейту
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды көбейтуді үйрету, алған білімдерін
есеп шығару барысында бекіту.
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын
жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№109 №113
Деңгейлік тапсырма №144 №116
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай көбейтеміз
2. Натурал сандарды көбейтудің қандай қасиеттерін үйрендіңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 112
Сынып: 5 Күні: 20.09.2014 ж
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды көбейтуге есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды көбейтуді үйрету, алған білімдерін
есеп шығару барысында бекіту.
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын
жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Натурал сандардың көбейту қасиеттерін атаңдар.
Ауыстырымдылық қасиеті
Терімділік қасиеті
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№114, №116, №119
Деңгейлік тапсырма №123
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай көбейтеміз
2. Натурал сандарды көбейтудің қандай қасиеттерін үйрендіңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 120
Сынып: 5 Күні: 22.09.2014 ж
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарды бөлу
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарды бөлуді үйрету, алған білімдерін
есеп шығару барысында бекіту.
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын
жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
a:b=c теңдігіндегі a:b өрнегі - бөлінді, a-бөлінгіш, b – бөлгіш с-бөліндінің мәні.
Бөліндінің мәні бөлінгіш бөлгіштен неше есе артық екенін көрсетеді.
Нөлге бөлуге болмайды.
Ал көбейту мен бөлу – өзара кері амалдар. Сондықтан бөлуді әр уақытта көбейтумен, көбейтуді бөлумен тексеруге болады.
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№111, №115, №117
Деңгейлік тапсырма №118, 120
Сабақты бекіту кезеңі:
1. Натурал сандарды қалай көбейтеміз
2. Натурал сандарды көбейтудің қандай қасиеттерін үйрендіңдер?
Бағалау.
Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.
Үйге тапсырма: № 110
Сынып: 5 Күні: 23.09.2014 ж
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандарға көбейту бөлу амалдарын қолдану
Сабақтың мақсаты:
Білімділігі: Оқушыларға натурал сандарға көбейту, бөлу амалдарын қолдану, алған білімдерін есеп шығару барысында бекіту.
Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын
жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту,
оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.
Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа, жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы
Оқытудың әдісі: практикалық
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
а) Сәлемдесу
ә) Оқушыларды түгендеу
б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
в) Сабақтың мақсатымен таныстыру
Үй тапсырмасын тексеру: үйге берілген есептің шешімі мен шығарылу жолын тексеру
Ал көбейту мен бөлу – өзара кері амалдар. Сондықтан бөлуді әр уақытта көбейтумен, көбейтуді бөлумен тексеруге болады.
Дамыту кезеңі. Есептер шығару.
№121 №123 №126
Деңгейлік тапсырма №128
Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 589 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!