Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

й тапсырмасын тексеру 12 страница



Сабақ №__ 86

Күні:______

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың жай бөлшектерді көбейту және санның бөлігі б/ша өтілген тақырыптарын жинақтап, тексеру

барысында есептер шығару дағдыларын пысықтау.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: Сиқырлы квадрат

Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Қатемен жұмыс, жазған бақылау жұмыстары бойынша қатемен жұмыс жүргіземіз

Деңгейлік тапсырма.

Карточкамен жұмыс

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Көбейтуге кері амал қалай деп аталады?

2. 36:7-ні бөлшекпен жазыңдар.

3. Бөлгіш – 7 санын оның кері санымен алмастырып, бөлу амалын көбейту амалымен жазыңдар.

4. Бөлу амалын көбейтумен алмастыру үшін қандай түрлендіруді пайдаландық?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: Логикалық есеп.

Сабақ № 87

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §28. Жай бөлшектерді бөлу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшектерді бөлу ұғымымен таныстыру, жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді үйрету.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Санның бөлігі қалай табылады?

2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?

3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

  1. Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлгішті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
  2. Санды нөлге бөлуге болмайды.
  3. Аралас санды аралас санға бөлу үшін бұрыс бөлшекке айналдырамыз, сонан соң бөлу амалын орындаймыз.

Есептер шығару

№ 841 ауызша

№842, №844, №846 жазбаша тақтада орындау

№ 845 өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §28 1-2 cұрақтар, № 843, № 847 - № 850

Сабақ № 88

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §28. Жай бөлшектерді бөлу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшектерді бөлу ұғымымен таныстыру, жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді үйрету.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Есептер шығару

№851 - №855 жазбаша тақтада орындау

№ 857 жұп (1-нұсқа), (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §28 1-3 cұрақтар, № 859-№860

Сабақ № 89

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §28. Жай бөлшектерді бөлу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшектерді бөлу, жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді үйрету.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Есептер шығару

№858, № 862-№864 жазбаша тақтада орындау

№ 868 жұп (1-нұсқа), (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §28 1-3 cұрақтар, № 865-№866

Сабақ № 90

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §28. Жай бөлшектерді бөлу.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді үйрету, және септер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Есептер шығару

№870 - №872 жазбаша тақтада орындау

№ 869 жұп (1-нұсқа), (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлшекті бөлшекке бөлу ережесі қалай тұжырымдалады?

2. Аралас сандарды бөлу ережесі қалай орындалады?

3. Натурал санды бөлшекке бөлуді түсіндір?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §28 1-3 cұрақтар, № 873

Сабақ № 91

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §29. Бөлігі бойынша санды табу

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бөлігі бойынша санды табу ұғымымен таныстыру есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Жаңа тақырып

Бөлігі бойынша санды табу үшін бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке бөлу керек.

Есептер шығару

№ 879 ауызша

№880- №885жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

888 (1-нұсқа), № 890 (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Бағалау.

Үйге тапсырма: №886 - №891

Сабақ № 92

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §29 Бөлігі бойынша санды табу

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Санның бөлігін табу ұғымымен таныстыру және есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабағы

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Есептер шығару

№892- №894 жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

№ 897 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Бағалау.

Үйге тапсырма: №895-№898

Сабақ № 93

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: §29. Бөлігі бойынша санды табу

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бөлігі ьойынша санды табуға байланысты есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Бөлігі бойынша сан қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Есептер шығару

№902- №905 жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

№ 906 өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бөлігі бойынша сан қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: Бақылау жұмысына дайындық

Сабақ № 94

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Қайталауға арналған жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бөлігі бойынша санды табуға көптеген есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: практикалық сабақ

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Бөлігі бойынша сан қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Есептер шығару

№907- №909жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

910 (1-нұсқа), № 911 (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Бағалау.

Үйге тапсырма: №912-№914

Сабақ № 95

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Қайталауға арналған жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бөлігі бойынша санды табуға көптеген есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: практикалық сабақ

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Бөлігі бойынша сан қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Есептер шығару

№916- №917 жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

№ 918 жұп (1-нұсқа), № 918 тақ (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

  1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №919-№922

Сабақ № 96

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Қайталауға арналған жаттығулар

Сабақтың мақсаты:

Білімділігі: Бөлігі бойынша санды табуға көптеген есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Практикалық.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

  1. Бөлігі бойынша сан қалай табылады?
  2. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан кіші болады?
  3. Қандай жағдайда санның бөлігі сол саннан үлкен болады?

Есептер шығару

№923- №925 жазбаша тақтада орындау

Деңгейлік тапсырмалар:

№926 жұп (1-нұсқа), тақ (2 нұсқа) өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлігі бойынша санды қалай табылады?

2. Теңдеу құру арқылы бөлігі бойынша санды табуды түсіндіріңдер.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: №929 - №930

Сабақ №__ 97 __

Күні:

Сынып: 5 «», 5 «»

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы № 7.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың жай бөлшектерді бөлу және бөлігі б/ша санды табу өтілген тақырыптарын жинақтап, тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бақылау жұмысы.

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 499 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.039 с)...