Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

й тапсырмасын тексеру 18 страница



1. Білімділігі: Бұрыш, бұрыштың градустық өлшемі және транспортирді пайдаланып есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:. № 1479, №1480

Есептер шығару

№ 1481- № 1485 жазбаша тақтада орындау

№ 1486 өздіктерінен

1) 450

2) 500

3) 900

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Тік бұрыштың градустық өлшемі неге тең?

2. Қандай бұрышты сүйір бұрыш деп атаймыз?

3. Қандай бұрышты доғал бұрыш деп атаймыз?

4. Толық бұрыштың градустық өлшемі неге тең?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §44. 1-4 сұрақтар. № 1490, №1491 303 бет.

Сабақ №__ 155

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §45. Дөңгелек диаграмма.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Дөңгелек диаграмма туралы мағлұмат беру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырма

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Дөңгелек диаграмма толық бір шаманы құрамды бөліктерге бөліп, сол бөліктерді салыстыра кескіндеу үшін қажет.

Дөңгелек диаграммада дөңгелектің центрі болатын О нүктесінің айналасындағы толық (3600) бұрыш, шаманың құрамды бөліктеріне сәйкес бөлінеді.

Есептер шығару

№1494 ауызша

№ 1495 - № 1498 жазбаша тақтада орындау

№ 1500, № 1501 өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Дөңгелек диаграмма не үшін қажет?

2. Процент бойынша дөңгелек диаграмманы қалай салу керек?

3. Шамалар бөлшекпен берілсе, дөңгелек диаграммада оларды қалай салу керек?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §45. 1-3сұрақтар. № 1502, №1504

Сабақ №__ 156

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §45. Дөңгелек диаграмма.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Дөңгелек диаграмманы пайдаланып, дөңгелек диаграмма салып, есептер шығару дағдыларын қалыптастыру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар.

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: № 1502, №1504

Есептер шығару

№ 1505-1508 жазбаша тақтада орындау

№ 1509 өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Дөңгелек диаграмма не үшін қажет?

2. Процент бойынша дөңгелек диаграмманы қалай салу керек?

3. Шамалар бөлшекпен берілсе, дөңгелек диаграммада оларды қалай салу керек?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §45. 1-3 сұрақтар. № 1510, №1511 307 бет.

Сабақ №__ 157

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §46. Бағанды диаграммалар. Кестелер.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Бағанды диаграмма және кестелер туралы мағлұмат беру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырма

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Бір шаманың әртүрлі сан мәндерінде салыстырып көрсету үшін бағанды диаграмма пайдалынады.

Бағанды диаграмма түзу бойында бірдей қашықтықтарда орналасқан ендері бірдей, ұзындықтары шамалардың сан мәндеріне сәйкес бағандардан тұрады.

Есептер шығару

№1514 ауызша

№ 1515 - № 1519 жазбаша тақтада орындау

№ 1521, № 1522 өздіктерінен

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бағанды диаграмма не үшін қажет?

2. Бағанды диаграмма қалай сызылады?

3. Кесте қалай сызылады?

4. Кестенің қадамы деген не?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §46. 1-4 сұрақтар. № 1520 311 бет

Сабақ №__ 158

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: §46. Бағанды диаграммалар. Кестелер.

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Бағанды диаграмма және кестелер туралы мағлұмат беру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бекіту сабақ

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырма

Оқытудың әдісі: Түсіндіру.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу,

ә) оқушыларды түгендеу,

б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) сабақтың мақсатымен таныстыру

Есептер шығару

№ 1524 - № 1525 жазбаша тақтада орындау

№ 1526 өздіктерінен

Бақылау жұмысын «5»-ке 5 оқушы.

«4»-ке 13 оқушы

«3»-ке 10 оқушы.

«2» -ге 2 оқушы жазды.

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бағанды диаграмма не үшін қажет?

2. Бағанды диаграмма қалай сызылады?

3. Кесте қалай сызылады?

4. Кестенің қадамы деген не?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: §46. 1-4 сұрақтар. № 1527 - №1528, 313 бет

Сабақ №__ 159

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысы № 12

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық проценттер, бұрыштар, диаграммалартақырыптары бойынша алған білім, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бақылау жұмысы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

І нұсқа ІІ нұсқа
1. Бөлшектерді процентпен жазыңдар: 0,2; 0,8; 0,75; 2,3. 2.Кітапханада 35 000 кітап бар. Оның 22%-і әдеби кітаптар. Кітапханадағы әдеби кітаптардың саны қанша? 3.Бензин құйған соң біраз жүргеннен кейін машинаның бензин құятын багында 25 л бензин қалды. Бұл алғашында құйылған бензиннің 50% -індей. Машинаның бензин құятын багында алғашында неше литр бензин болған? 4.<СDЕ=135°. Оның DВ сәулесі жүргізілген. ВDЕ бұрышының градустық өлшемі 86°. СDВ бұрышының градустық өлшемін табыңдар. 5. Сынып оқушыларының 40%-і шаңғы төбе тебе біледі. Қалғандары конькимен сырғанай алады. Сынып оқушыларының шаңғы тебе білетіндерінің және конькимен сырғанай алатындарының дөңгелек диаграммасын салыңдар. 6. Есепте: 365,5: (6,2 – 4,5) * 0,01 + 1,85 1. Бөлшектерді процентпен жазыңдар: 0,5; 0,4; 0,15; 1,25.   2.Мектепте барлығы 1 500 оқушы бар. Оның 42%-і ұл балалар. Мектепте қанша ұл бала бар? 3.Оқушы кітаптың 124 бетін оқыды. Бұл кітаптың барлық бетінің 62% -і. Кітапта неше бет бар? 4.<АВС=128°. Оның төбесінен ВD сәулесі жүргізілген. АВD бұрышының градустық өлшемі 76°. DВС бұрышының градустық өлшемін табыңдар. 5. Мектеп кітапханасында кітаптардың 80%-і оқулықтар, қалғаны әдеби кітаптар. Мектеп кітапханасындағы кітаптардың дөңгелек диаграммасын салыңдар.   6. Есепте: 408,8: (6,3-5,18)*0,01 + 1,35

Үй жұмысы: Сиқырлы квадрат

Сабақ №__ 160 __

Күні:______

Сынып:__ 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық проценттер, бұрыштар, диаграммалартақырыптары бойынша алған білім, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

14. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

15. Үй тапсырмасын тексеру: Сиқырлы квадрат

16. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

Қатемен жұмыс, жазған бақылау жұмыстары бойынша қатемен жұмыс жүргіземіз.

Деңгейлік тапсырма.

Карточкамен жұмыс

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бағанды диаграмма не үшін қажет?

2. Бағанды диаграмма қалай сызылады?

3. Дөңгелек диаграмма не үшін қажет?

4. Процент бойынша дөңгелек диаграмманы қалай салу керек?

5. Шамалар бөлшекпен берілсе, дөңгелек диаграммада оларды қалай салу керек?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: Логикалық есеп.

Сабақ №__ 161 __

Күні:______

Сынып:__ 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың ондық проценттер, бұрыштар, диаграммалартақырыптары бойынша алған білім, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

17. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

18. Үй тапсырмасын тексеру: Логикалық есеп

19. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 1530, №1531

Деңгейлік тапсырма.

Карточкамен жұмыс

Сабақты бекіту кезеңі:

6. Бағанды диаграмма не үшін қажет?

7. Бағанды диаграмма қалай сызылады?

8. Дөңгелек диаграмма не үшін қажет?

9. Процент бойынша дөңгелек диаграмманы қалай салу керек?

10. Шамалар бөлшекпен берілсе, дөңгелек диаграммада оларды қалай салу керек?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: қайталау

Сабақ №__ 162

Күні:______

Сынып:__ 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Өрнектер. Формулалар (қайталау)

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың өрнектер және формулалартақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

20. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

21. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 1532 - №1534, №1537

Деңгейлік тапсырма.

№ 1535, №1538

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Санды өрнекке мысал келтіріңдер?

2. Өрнектің мәні деп нені айтады?

3. Әріпті өрнек деп қандай өрнекті айтады?

4. Әріптің мәні деп нені айтады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: № 1538, № 1539 315 бет

Сабақ №__ 163

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың бөлінгіштігі (қайталау)

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың натурал сандардың бөлінгіштігітақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

22. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру: № 1538, № 1539

23. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 1540- №1543

Деңгейлік тапсырма.

№ 1544

Сабақты бекіту кезеңі:

5. Санды өрнекке мысал келтіріңдер?

6. Өрнектің мәні деп нені айтады?

7. Әріпті өрнек деп қандай өрнекті айтады?

8. Әріптің мәні деп нені айтады?

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: № 1546 - №1547

Сабақ №__ 164

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Жылдық бақылау жұмысы № 12

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың 5-сыныпта өтілгенматериалдары бойынша алған білім, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызығушылықтарын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: бақылау жұмысы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

І нұсқа ІІ нұсқа
1. Теңдеуді шешіңдер: 0,5х+2,5х-0,68= 1,72 2.Ұзындығы 28,5 м, ені 14,2 м бірінші тік төртбұрышты жер учаскесінің ауданы ұзындығы 40,47 м екінші жер учаскесінің ауданымен бірдей. Екінші жер учаскесінің енін табыңдар. 3.Есептеңдер: 4 4.Мадинаның 196 тг ақшасы болды. Ол ақшасының -іне 4 дәптер сатып алды. Бір дәптердің бағасы неше теңге? 5. Оқушы кітаптың 36 бетін оқығанда, ол кітап беттерінің 12% -ін оқыды. Кітапта барлығы неше бет бар? 6. ВОС жазыңқы бұрышының О төбесінен ОD сәулесі жүргізілді. Сонда <ВОD =1250. DОС бұрыштарының градустық өлшемін тап. 1. Теңдеуді шешіңдер:0,8х + 3,5х – 0,75 = 1 2.Ауданы ұзындығы 7,5 м, ені 3,2 м бірінші бөлменің ауданы ұзындығы 6,4 м бөлменің ауданымен бірдей. Екінші бөлменің енін тап. 3.Есептеңдер: 5 4.Автомобильдің бензин багына жол жүрерден бұрын 45 л бензин құйылды. Ол 250 км жүргенде бактағы бензиннің ін шығындалды. Автомобиль 1 км жолға қанша литр бензин шығындады? 5. Сыныпта 18 қыз бар. Бұл сыныптағы барлық оқушылардың 60%-і. Сыныпта барлығы неше оқушы бар? 6. АОВ жазыңқы бұрышының төбесі арқылы ОС сәулесі жүргізілді. < AOC = 1300; СОВ бұрышының градустық өлшемін тап.

Үй жұмысы: жалпы шолу

Сабақ №__ 165

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер. Жай бөлшектерге амалдар қолдану (қайталау)

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі: Оқушылардың жай бөлшектер және жай бөлшектерге амалдар қолданутақырыптары бойынша алған білімдерін бекіту, білік, есеп шығару дағдыларын тексеру.

2. Дамытушылығы: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3. Тәрбиелігі: ұйымшылдыққа тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар..

Сабақтың типі: білік пен дағдыны қалыптастыру

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Оқытудың әдісі: практикалық

Сабақтың барысы:

24. Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

25. Дамыту кезеңі. Есептер шығару.

№ 1548- №1550

Деңгейлік тапсырма.

№ 1552

Сабақты бекіту кезеңі:

1. Бөлшектер қалай көбейтіледі?

2. Аралас сандарды қалай көбейтеміз?

3. Аралас сандарды қалай бөлеміз?

4. Санның бөлігін қалай табамыз?

5. Көбейтуге кері амал қалай деп аталады?

6.

Бағалау.

Сыныпта белсенді қатысып отырған оқушылар бағаланады.

Үйге тапсырма: № 1554 - №1556

Сабақ №__ 166

Күні:______

Сынып: 5 «б», 5 «ә»

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер. Жай бөлшектерге амалдар қолдану (қайталау)





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 1176 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.044 с)...