Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практичних занять



1. У роботі з вивчення Загальної частини кримінального права важливе місце посідають практичні заняття.

Практичні заняття є активною формою опанування навчального матеріалу, яка дає можливість набути навичок практичного застосування положень кримінального законодавства до конкретних життєвих ситуацій, закріпити теоретичні знання з предмету. Під час цих занять студентами (слухачами) під контролем викладача обговорюються рішення завдань (казусів). Ці рішення студенти (слухачі) повинні готувати заздалегідь, під час самостійної підготовки до навчально-екзаменаційної сесії.

2. Рішення кожного завдання повинне бути викладене у письмовій формі, із мотивуванням та докладною аргументацією, з посиланням на відповідні норми кримінального законодавства. Якщо це необхідно при розв’язанні завдання, слід звертатися до роз’яснень, що містяться в постановах Пленуму Верховного Суду України, до міжнародних угод, законів чи підзаконних нормативно-правових актів, з обов’язковим посиланням на них (назва, пункт, стаття, частина тощо). При використанні положень, що містяться в літературі (науково-практичних коментарях до КК, монографіях, наукових публікаціях) слід послатися на це джерело з використанням загальноприйнятих стандартів (автор, назва, рік і місце видання, сторінка).

Абсолютно неприпустимим варіантом рішення є коротка, лаконічна відповідь (наприклад: “діяння не є злочином”, “слід застосувати таку-то статтю КК” тощо). Такі рішення, навіть якщо вони взагалі й вірні, визнаватимуться незадовільними.

3. Обставини, викладені у фабулах завдань, слід вважати такими, що доведені в установленому законом порядку. Довільна зміна умови студентом не допускається. У тому разі, коли інформація, що міститься в умові завдання, дозволяє знайти кілька варіантів кримінально-правової оцінки вчиненого (що не виключено), студент (слухач) повинен проаналізувати їх, обов’язково зазначаючи, з яких конкретних обставин випливатиме те чи інше рішення.

Викладач оцінює повноту й обґрунтованість рішень, складених студентами (слухачами), їх активність у дискусії, рівень знань та уміння формулювати й відстоювати свою позицію тощо. Отримані оцінки враховуються при виставленні підсумкової оцінки з даної навчальної дисципліни. Неготовність студента (слухача) взяти участь у вирішенні завдань оцінюється як незадовільна підготовка до навчально-екзаменаційної сесії.

4. На практичних заняттях студенти (слухачі) обов’язково повинні використовувати: Кримінальний кодекс України, Збірники постанов Пленуму Верховного Суду України та інші нормативно-правові документи, що потрібні для розв’язання практичних завдань за темами занять.


3. Завдання для підготовки до практичних занять у 1-му семестрі





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 247 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...