Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
“ З історії створення цукерок”
Мета: познайомити дітей з історією створення цукерок, розповісти про їх різноманітність; продовжувати підтримувати інтерес до колекціонування фантиків; уточнити знання про рекламу; удосконалювати структуру простих і складних речень, що вживаються дітьми; виховувати пошану до людей різних професій.
Матеріал: альбом з фантиками, продукти для виготовлення цукерок, “Цукеркове дерево”.
Хід заняття
Вихователь заносить в групу чарівну скриньку й відкриває її.
–- Що ж у ній? (Цукерка.)
В розмальованій хустині,
солоденька всередині.
Коли нею почастують,
діти тішаться, ласують. (Цукерка)
– Цукерка зі скриньки – така велика, красива. Так і хочеться подивитися ближче, яка вона.
1. Дидактична гра “Яка цукерка?”. Чи завжди були цукерки? Ласуни були завжди. Дуже-дуже давно вони ласували медом, солодкими фруктами, ягодами, що містять цукор. Потім почали робити цукерки, які трохи нагадували наші сучасні. У Єгипті, наприклад, цукерки виготовлялися з фініків, які змішували з цукровим очеретом. Спосіб виготовлення єгиптяни тримали в таємниці. А ось стародавні римляни таємниці з виготовлення цукерок не робили. Вони варили горіхи й макові зерна з медом, додавали збите яйце, молоко, фрукти. Коли ця суміш застигала, її розрізали на довгасті шматочки.
Вихователь пропонує підійти до столу, на якому лежать продукти, необхідні для виготовлення цукерок.
2. Дидактична гра “Дізнайся на смак”.
3. Бесіда про те, де виготовляють цукерки.
Перша цукеркова фабрика в наший країні з’явилася близько 100 років тому, а до цього цукерки привозили до нас із Європи. Там цукерки почали виготовляти ще в 17 столітті.
У наш час цукеркових фабрик багато. Там за допомогою розумних машин виготовляють різні цукерки: шоколадки, карамельки, льодяники, помадки, батончики, використовують різну начинку. Більшість із цукерок ви їли та знаєте їх назви.
4. Вікторина “Назва цукерки”.
– Про які цукерки говориться в оголошенні?
1. Несу золоті яйця.
2. Співаю пісні та гризу золоті горішки.
3. Хоч лагідно називають, улітку мене не буває.
3. Куплю чоботи для кота, нові, красиві, зі шпорами.
4. На лугу, на лугу, на лугу пасеться …?
5. Дидактична гра. Придумай рекламу й намалюй обгортку своєї улюбленої цукерки. (Діти придумують рекламу для цукерок.)
Вихователь звертає увагу дітей на “Цукеркове дерево”, яке з’явилося в групі.
6. Гра навколо дерева:
Льодяники і шоколадки. Починаємо танець солодкий
Неспішно ми йдемо по колу. Посміхнемося ми другу.
Діти сідають.
7. Приходить Принцеса Карамелька.
– Здрастуйте! Ви знаєте хто я? Я – Принцеса Карамелька. Живу я в цукерковій країні, де все – і будинки, і дерева, зроблені з карамелі й шоколаду. Почула, що ви багато знаєте про цукерки, і вирішила перевірити, чи так це. Слухайте й відповідайте.
– Що таке цукерка? Що таке фантик? Назвіть ваші улюблені цукерки, розкажіть про них. Та ви дійсно багато знаєте про цукерки. На згадку про нашу зустріч я хочу вам подарувати багато різних карамельок.
8. Карамелька роздає дітям солодкі подарунки. Вихователь підводить підсумок заняття.
Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 2526 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!