Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
В ринкових умовах структура оптових фармацевтичних підприємств визначається логічними взаємовідносинами рівнів управління і функціональних підрозділів (замовлення, зберігання, реалізація, фінанси, персонал), які дозволяють ефективніше досягати цілей організації.
Тому залежно від обсягів роботи та груп лікарських засобів організаційна їх структура може бути різною. На рис. 1.5 подано приклад організаційної структури суб'єкта господарювання, який займається оптовою реалізацією ліків.
Відділ (група) маркетингу - це функціональний підрозділ суб'єкта господарювання, який займається дослідженням фармацевтичного ринку в регіонах обслуговування фірми, розробкою і плануванням товарного асортименту, рекламою і стимулюванням збуту. Він вирішує задачі, що закупити, скільки закупити і чим зацікавити можливого покупця.
Відділ (група) постачання здійснює пошук та аналіз комерційних пропозицій можливих постачальників, укладання угод, контроль їх виконання, організацію доставки закуплених лікарських засобів і виробів медичного призначення, оцінку результатів співпраці з постачальниками. Іншими словами, ним вирішуються задачі, в кого, на яких умовах і коли закупити.
Відділ (група) збуту (торговий відділ) проводить пошук і забезпечення можливих покупців комерційними пропозиціями, укладання угод, документальне оформлення і поставку товару покупцеві, контроль за виконанням ним договірних зобов'язань, оцінку результатів співпраці з покупцем. Отже, зазначеним функціональним підрозділом реалізуються задачі, кому, скільки і на яких умовах реалізувати товар.
Транспортний відділ (група) здійснює доставку товару від постачальників і відправку його покупцям.
Фінансовий відділ (група) займається управлінням і раціоналізацією фінансових потоків фармацевтичного підприємства на всіх етапах руху грошових засобів.
Системи продажу лікарських засобів
У збутовій діяльності оптового підприємства можуть використовуватися чотири основні логістичні системи продажу:
• попередній продаж, який являє собою технологію, що ґрунтується па попередньому відвідуванні можливого замовника торговим представником фірми та оформленні узгодженого замовлення з наступною поставкою товару в погоджений час;
• телемаркетинг - систематичне й безперервне підтримання зв'язку з існуючими й можливими замовниками за допомогою телефону та інтегрованої комп'ютерної програми, підключеної до бази даних. Найпростіша його реалізація полягає у прийманні за телефоном від аптек замовлень на товар, інформацію про який вони отримували з цінників оптових фірм. Фармацевтичний фахівець вводить замовлення в комп'ютер і може зразу ж інформувати замовника про його виконання (можливість повного задоволення, термін доставки тощо);
• прямий маршрутний продаж (венселінг) - це поставка фірмовим транспортом за розробленими маршрутами лікарських засобів, що користуються стабільним попитом, і формування замовлень та оформлення документів безпосередньо в аптеках. Потребує значних інвестувань (спеціально підготовлений персонал, транспорт, комп'ютерна техніка (краще спеціалізовані портативні термінали), відповідне програмне забезпечення тощо);
• електронний бізнес (E-business) ґрунтується на використанні інтернет-технологій для товарообмінних операцій. При цьому електронний бізнес реалізує не тільки операції купівлі-продажу, але й супроводження процесів стимулювання попиту, автоматизацію адміністративних функцій, зв'язаних із продажем і обробкою замовлення, а також з удосконаленням обміну інформації між партнерами. Більшість вітчизняних оптових фармацевтичних фірм ефективно використовують найпростіші інтернет-технології, зокрема, засоби електронної пошти, для оповіщення fi пересилання інформації зацікавленим сторонам. Також задійснюється зв'язок через Web-вузли (можливість читання, пересилання інформації, заповнення електронних замовлень тощо).
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 2799 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!