![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Означення. Підстановкою -го степеня називається бієктивне відображення
-елементної множини у себе.
Будемо записувати підстановку у два рядки: у першому будуть вихідні елементів, а у другому – їх образи.
Наприклад:
Поставимо 2 питання:
1) Скільки форм запису однієї ї тієї підстановки.
2) Скільки різних підстановок n-го степеня можна скласти.
На обидва питання відповідь:
Розглянемо перше питання. Різні форми запису можна отримати за рахунок різного розташування стовпчиків перестановок. З теорії перестановок відомо, що їх буде n!.
Розглянемо друге питання. Зафіксуємо елементи у першому рядку. Очевидно, що підстановки будуть різними, якщо відрізняються відповідно образи у другому рядку. Отже кількість підстановок дорівнюватиме кількості перестановок елементів другого рядка, а їх, як відомо, n!.
Означення. Підстановка називається парною, якщо парності верхньої і нижньої перестановок однакові, тобто обидві перестановки або парні або непарні.
Означення. Підстановка називається парною, якщо загальна кількість інверсій верхньої і нижньої перестановок є парним числом, в супротивному разі перестановка непарна.
Теорема. При n≥2 кількість парних підстановок дорівнює кількості непарних підстановок, тобто дорівнює .
Запишемо всі підстановки у вигляді:
Твердження теореми випливає з відповідної теореми для перестановок. Дійсно, тоді парність підстановки визначається лише парністю нижньої перестановки, а парних нижніх існує .
Зауваження. Для самостійного доведення залишається факт, що означення парності підстановки не залежить від форми запису цієї підстановки.
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 2859 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!