Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

А.О.Капелюшний. листи читачів не можна віддати до друку в тому вигляді, в якому вони надійшли до редакції1



листи читачів не можна віддати до друку в тому вигляді, в якому вони надійшли до редакції1. Мета цього виду правки - створення нового варіанта тексту на основі матеріалу, поданого автором. Базуючись на фактах, які повідомив автор, журналіст утілює думку автора в літера­турну форму2. Тут редагування мало чим відрізняється від самостійної творчості. Й це не суперечить настанові про додержання авторського стилю. В такому випадку, по-перше, важко говорити про наявність в автора творчого почерку, а, по-друге, турбота про читача тут відсуває турботу про автора на другий план. Проте редактор усе одно має дбати про те, щоб не нав'язувати дописувачеві чийогось способу викладу3. Правка-переробка, як і всі інші форми виправлення тексту, не повинна знеосіблювати авторський текст; вона, навпаки, має бути спрямована на те, щоб зауважувати й розвивати ті індивідуальні, неповторні риси, які має автор4. Правка-переробка близька до такої особливої форми творчої праці, як літературний запис5.

Зауважимо насамкінець, що, як свідчить редакційна практика, під час підготовки тексту журналістського твору до друку часто поєднують­ся всі види правки. Застосування одного виду правки в "чистому" ви­гляді трапляється лише зрідка6.

Питання для самоперевірки

1 Докладніше див.: Сикорский Н.М. Теория и практика редактирования. - М.: Вьісш. шк., 1980.-С.248. 2 Докладніше див.: Накорякова К.М. Редактирование материалов массовой информа­ции. - М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - С.103. 3 Докладніше див.: Григораш Д.С. Теорія і практика редагування газети. - Львів: Вид-во Львів, ун-ту, 1966. - С.46. 4 Докладніше див.: Сикорский Н.М. Теория и практика редактирования. - М.: Вьісш. шк.,1980.-С253. 5 Докладніше див.: Григораш Д.С. Теорія і практика редагування газети. - Львів: Вид-во Львів, ун-ту, 1966. - С.46. 6 Див.: Григораш Д.С. Теорія і практика редагування газети. - Львів: Вид-во Львів, ун­ту, 1966.-С.43.

1. Праця над рукописом як складний творчий процес, у якому не все можна регламентувати.

2. Два основні аспекти редагування.

3. Зміст понять "аналіз твору", "редакторський аналіз".

4. Мета редакторського аналізу.

5. Редакторський аналіз і літературно-художня критика.

6. Редакторський аналіз - критика, звернена до автора.


............................ Редагування в засобах масової інформації..............................

7. Структура редакторського аналізу.

8. Структурна одиниця тексту, тривалість тексту.

9. Вимоги до редакторської оцінки тексту.

10. Практична реалізація висновків редакторського аналізу.
11.Основні завдання правки.

12.Найважливіші правила виправляння тексту. 13.Види правки.

14.Особливості й сфера використання правки-вичитування.

15. Редакторська робота над текстами, які потребують правки- скоро­чення.

16. Правка-доопрацювання- найпоширеніший вид редакційних виправ­лень у журналістських текстах.

17. Правка-переробка як різновид творчості.

Практичні завдання Завдання 4. Визначити особливості редакторського аналізу інфор­мативно-аналітичного чи експресивно-публіцистичного тексту взятого з газети (рекомендуємо "День", "Су­ботню пошту", "Поступ") чи із журналу (рекомендуємо "ПІК", "Універсум").

Завдання 5. З'ясувати особливості праці редактора з наведеним нижче текстом та вид (види) правки, що варто викорис­тати. Вдосконалити текст.

1.

Не рахуючи книг, які не підпадають під закон про авторське право (Біблія і Коран), світовим бестселлером являється "Книга рекордів Ґі-неса", вперше надрукована кампанією "Ґінес Супер-лативз" у жовтні 1855 р. Книга виходила на 370 мовах, і до червня 1998 р. було продано більше 81 млрд. примірників. В 1759 році Артур Ґінесс заснував пиво­варний завод у Сент-Джеймсі (Ґейт, Дублін), який до 1833 року став найкрупнішим в Ісландії. В 1886 р. фірма "Артур Ґіннес Сан енд К" пе­ребралася в Лондон, а до 30-х років нашого століття володіла вже двома пивовареними заводами в Британії і виробляла свій особливий сорт темного міцного пива - портер стаут. Скрізь висіли рекламні плака­ти "Ґіннесс корисний для вас", "Ґінесс - ваша сила", "Висока якість -це Ґіннес". Ґінесс був єдиним сортом пива, який був в кожній пивній, але в дійсності кампанії не належав жоден цей паб, за винятком Касл






Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1429 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...