Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

А.О.Капелюшний. самому відношенні1. В.І.Свинцов розрізняє контактні й дистантні, ви­разні й імпліцитні суперечності:



самому відношенні1. В.І.Свинцов розрізняє контактні й дистантні, ви­разні й імпліцитні суперечності:

В Контактно-виразні суперечності (Степанишин і командир кораб­ля виходили мовчки, про щось перемовляючись між собою)] В Контактно-імпліцитні суперечності (Перший приз здобув досвід­чений гросмейстер, який набрав 10 очок, отримавши 7 перемог і звівши одну партію внічию):

В Дистантно-виразні суперечності (Мистецтво не знає обмежень. А через декілька абзаців: Мистецтво має різні обмеження, зумов­лені християнською етикою, законами жанру тощо); В Дистантно-імпліцитні суперечності (Єгипетський фараонАмін-готеп вступив на престол 14-річним підлітком у 1375 році до н.е. А потім через декілька абзаців; Амінготеп помер у 1336 р. до н.е. на тринадцятому році життя)2.

3. Закон виключеного третього. З двох висловлювань, які супере­чать одне одному в той самий час і в тому самому відношенні, одне неодмінно істинне3. Іншими словами, "істину належить шукати серед двох висловлювань, в одному з яких заперечується те, що стверджу­ється в іншому"4.

4. Закон достатньої підстави вимагає, щоб усяка думка була об­ґрунтована іншими думками, істинність яких доведена5. Особливості застосування й додержання цього закону в журналістських текстах докладніше розглянуто в курсі "Теорії та практики журналістики", у спецкурсі "Аргументація в журналістській творчості" та ін.

1 Див.: Накорякова К.М. Редактирование материалов массовой информации. -М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - С.28. 2 Див. докладніше: Свинцов В.И. Логические основьі редактирования текста. - М.: Книга, 1972.-С.194-195. 3 Див.: Накорякова К.М. Редактирование материалов массовой информации. -М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982. - С.30. 4 Свинцов В.И. Логические основьі редактирования текста.-М.: Книга, 1972.-С.193. 5 Див.: Накорякова К.М. Редактирование материалов массовой информации.-М.: Изд-во Моск. ун-та, 1982.-С.31. 6 Див.: Сикорский Н.М. Теория и практика редактирования. - М.: Вьісш. шк., 1980. -С.206. 7 Див.: Абрамович А.В., Лазаревич З.А Практикум по литературному редактированию. -М.: Изд-воМоск. ун-та, 1974.-С.101.

2. Усунення логічних помилок. Дуже серйозною проблемою, по­в'язаною з опрацюванням змісту тексту, є вироблення в редактора навиків усунення логічних помилок. Це питання більш чи менш доклад­но висвітлено в посібниках М.М.Сікорського6 та А.В.Абрамович і Е.А.Лазаревич7.


............................ Редагування в засобах масової інформації..............................

Типові логічні помилки:

1. Підміна тези.

2. Зсув плану розповіді з однієї сфери в іншу (переважно з політичної сфери в побутову).

3. Контактно-виразні суперечності в тексті як наслідок порушення зако­ну суперечності: Згодом у міліцейському звіті комітету державної безпеки з'явилися такі слова: "По у лице Любинской шли демонст­ранта и вьікрикивали требования хлеба и колбасьі" (СП. - 1998.

- №2); У Парижі було затримано американського актора Робер-та де Ніро у зв'язку зі справою про проституцію. Хоча володар "Оскара" проходить у цьому питанні як свідок, його все-таки допи­тали (СП. - 1998. - №6).

4. Дистантно-виразні суперечності в тексті як наслідок порушення за­кону суперечності: Група 7. Румунія - Ліхтенштейн 7:0... Андріан Іліє (справа) автор хет-трику у ворота збірної Люксембурга (Е.

- 1998. - 8-9 вересня).

5. Контактно-імпліцитні суперечності в тексті як наслідок порушення закону суперечності: За інформацією, отриманою від керівництва ЛОО НДП, вони переконані, що до них найближчим часом долу­читься і Республікансько-християнська партія, і на виборах блок виступить єдиним тріумвіратом в місті (ВЗ. - 1998. - 23 січня); За повідомленням Центральної виборчої комісії, в одномандатних виборчих округах висунуто кандидатами в народні депутати Ук­раїни 4643 особи. В середньому на один мандат претендують 8 кандидатів. Проте у деяких округах кількість їх перевищує 20 (Т.

- 1998. - №8).

6. Дистантно-імпліцитні суперечності в тексті як наслідок порушення закону суперечності: рука москви ТРІУМФ АБО ФІАСКО Верховна Рада України 305-ма голосами "за" ратифікувала Договір про друж­бу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Договір про дружбу, співпрацю й партнерство між РФ і Україною - шлях до нових цивілізованих відносин обох країн (Т. - 1998. - №4); 1899 року виходить перша збірка його [В. Стефа-ника] новел "Синя книжечка"... а в 1905 році - вибрані оповідання "Моє слово" (тут уміщено лише два нові твори - "Моє слово" і "Суд")... Але сам письменник через певні життєві обставини після 1902 року надовго припинив творчу працю. За наступних 15 років він не опублікував жодного твору (Українська література: 10 клас.

- К.: Освіта, 1992. - С. 257).






Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1831 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.011 с)...