Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Семінарські заняття



Семінарські заняття – це вид аудиторного навчального заняття, на якому викладач організовує обговорення студентами питань тем, попередньо визначених робочою програмою. Планується у формі бесіди, дискусії, обговорення та рецензування есе, рефератів, доповідей, прес-конференцій, „круглих” столів тощо.

Широко застосовуються методи проблемного викладу, проблемної ситуації, різних завдань та задач моделюючого характеру, тестів, учбових кросвордів, ділових ігор, дебатів, методи проектів тощо. Впровадження даних методів дозволяє розвивати мислення, ініціативу, стимулювати генералізацію ідей, значно активізують студентську аудиторію. Розв’язуючи проблемні завдання студенти поступово набувають необхідних сучасному педагогу професійних знань, умінь та навичок. Особливістю є створення умов:

- мотивації навчальної діяльності студентів, установки на „включеність” студентів у навчальний процес, теоретичної та практичної спрямованості, значущості прогнозованих результатів;

- інтенсивної взаємодії учасників навчального процесу на рівні „викладач-студент”, „студент-студент”, „студент-група”;

- необхідності створення у навчальному процесі проблемних ситуацій, що підвищують інтерес до предмету та, що особливо цінно, мотивацію ставлення до майбутньої професії, до набуття досвіду творчої діяльності. Проблемні ситуації – ключові для формування конструктивної професійної поведінки, пов’язаної з використанням певним професійних умінь;

- умов максимального наближення до реальної професійної діяльності.

Основним різновидом навчання історичних дисциплін та методики викладання історії є комунікативно-діалогове, тобто побудоване на діалозі, що є основним елементом роботи зі студентами. Слід відзначити важливість самостійної індивідуальної та групової роботи студентів з предметів та здійснення ними творчо-пошукової та дослідницької діяльності. Під час практичних та лабораторних занять важливим є розподіл між членами групи функцій для широкого і якісного виконання комплексних завдань. З метою поглиблення і розширення теоретичних знань з певної теми та формування професійних вмінь викладачами застосовуються різноманітні навчальні ситуації, під час яких студенти вдосконалюють навички групової роботи і вміння працювати з різноманітними джерелами інформації. Для підвищення зацікавленості викладачі надають заняттям характер своєрідного змагання (вирізняють студентів за швидке та якісне виконання різноманітних завдань тощо).

Та нажаль є необхідність більш широкого ознайомлення викладачів з окремими освітніми технологіями, створення належних умов для підвищення професійної кваліфікації. Більш широке впровадження інноваційних технологій у навчальний процес вимагає значного покращення матеріально-технічної бази.

Семінарське аняття № 1





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 512 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...