Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Органи управління комерційного банку



Органами управління комерційного банку є загальні збори учасників, спостережна рада, правління (рада директорів) банку. Органом контролю є ревізійна комісія та внутрішній аудит банку.

Вищий орган управління банку – загальні збори учасників.

До їх компетенції належить прийняття рішень щодо:

- визначення основних напрямків діяльності банку та затвердження звітів про їх виконання;

- внесення змін і доповнень до статуту банку;

- зміни розміру статутного капіталу банку;

- призначення та звільнення голів та членів спостережної ради банку, ревізійної комісії;

- затвердження річних результатів діяльності банку, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів та висновків ревізійної комісії та зовнішнього аудитора;

- розподілу прибутку;

- припинення діяльності банку.

Статутом банку загальні збори можуть бути наділені також іншими повноваженнями. Повноваження, які не відносяться до виключної компетенції загальних зборів, можуть бути делеговані спостережній раді банку.

Спостережна рада обирається загальними зборами учасників з числа учасників банку або їх представників.

Спостережна рада здійснює такі функції:

- призначає і звільняє голову та членів правління банку;

- контролює діяльність правління банку;

- визначає зовнішнього аудитора;

- встановлює порядок проведення ревізій та контролю за фінансово-господарською діяльністю банку;

- приймає рішення щодо створення, реорганізації та ліквідації дочірніх підприємств, філій і представництв банку, затвердження їх статутів і положень;

- готує пропозиції щодо питань, які виносяться на загальні збори учасників;

- здійснює інші повноваження, делеговані загальними зборами учасників банку.

Повноваження і порядок роботи спостережної ради банку визначаються статутом банку чи положенням про раду банку, що затверджується загальними зборами учасників банку.

Виконавчим органом банку є правління (рада директорів) банку. Правління (рада директорів) здійснює управління поточною діяльністю банку, формування фондів, необхідних для статутної діяльності банку, та несе відповідальність за ефективність його роботи згідно з принципами та порядком, встановленими статутом банку, рішеннями загальних зборів учасників і спостережної ради банку. У межах своєї компетенції правління (рада директорів) діє від імені банку, підзвітне загальним зборам учасників та спостережній раді банку. Правління (рада директорів) банку діє на підставі положення, що затверджується загальними зборами учасників чи спостережною радою банку.

Ревізійна комісія здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю банку.

Ревізійна комісія:

- контролює дотримання банком законодавства України і нормативно-правових актів Національного банку України;

- розглядає звіти внутрішніх і зовнішніх аудиторів та готує відповідні пропозиції загальним зборам учасників;

- вносить на загальні збори учасників або спостережній раді банку пропозиції щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції ревізійної комісії, які стосуються фінансової безпеки і стабільності банку та захисту інтересів клієнтів.

Ревізійна комісія обирається загальними зборами учасників банку з числа учасників або їх представників. Ревізійна комісія підзвітна загальним зборам учасників банку. Ревізійна комісія здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності банку за дорученням загальних зборів учасників, спостережної ради банку або на вимогу учасника (учасників), які володіють у сукупності більше ніж 10% голосів. Без висновку ревізійної комісії загальні збори учасників не мають права затверджувати фінансовий звіт банку. Повноваження ревізійної комісії банку визначаються статутом банку, а порядок їх роботи-положенням про ревізійну комісію, що затверджується загальними зборами учасників

(акціонерів) банку.

Законом України «Про банки і банківську діяльність» встановлено вимоги до керівника банку. Керівниками банку є голова, його заступники та члени ради банку, голова, його заступники та члени правління (ради директорів), головний бухгалтер, його заступник, керівники відокремлених структурних підрозділів банку.

Керівниками банку мають бути фізичні особи, які мають вищу економічну, юридичну освіту, стаж роботи у банківській системі за відповідним фахом не менше трьох років і користуватися бездоганною діловою репутацією.

Голова правління та головний бухгалтер заступають на посаду після надання письмової згоди на це Національним банком України. Голова правління банку та головний бухгалтер повинні мати попередній досвід керівної роботи у банках.

Для забезпечення додаткових заходів з метою управління ризиками банки створюють постійно діючі комітети, зокрема:

1) кредитний комітет, який щомісячно оцінює якість активів банку та готує пропозиції щодо формування резервів на покриття можливих збитків від їх знецінення;

2) комітет з питань управління активами та пасивами, який щомісячно розглядає собівартість пасивів та прибутковість активів, розглядає питання відповідності строковості активів та пасивів і надає відповідним підрозділам банку рекомендації.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 572 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...