Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Напрями вирішення проблеми учительства



Проблеми для вирішення Відсоток опитуваних
Зміна психології вчителів  
Співробітництво спілок вчителів з громадськістю  
Боротьба зі стресами  
Розширення прав людини  
Удосконалення змісту роботи вчителів  
Освіта неповноцінних дітей  
Удосконалення морального виховання учнів  
Організація професійних консультацій для вчителів  
Удосконалення шкільного устаткування  
Інформатизація освіти  
Збереження психічного здоров'я вчителів  

Професія вчителя в Японії вважається і є дійсно престижною. Матеріальна винагорода у вигляді заробітної плати, премії, додаткових виплат і пільг підтверджують суспільне визнання педагогічної діяльності. Однак традиційна старанність і наполегливість у роботі у зв'язку з ускладненням змісту педагогічної діяльності в останні роки призвели до виникнення перевантажень, стресів і психічних захворювань учителів. Це значно знизило престиж учительської професії серед молоді. Під натиском громадськості Міністерство освіти критично проаналізувало стан проблем учительства і накреслило завдання для їх подолання: скорочення педагогічного навантаження, розширення самопідготовки учнів і самостійності в організації навчального процесу в старшій середній школі.

Професійна підготовка вчителів почалася з 1872 року. Її базові риси залишалися майже незмінними до кінця Другої світової війни.

Зміст, форми й методи сучасної педагогічної освіти змінилися після 1945 року. Сучасна японська педагогічна освіта спрямована на підготовку вчителя, майстерність якого б забезпечувала успішний поступальний розвиток японського суспільства у XXI столітті, на виховання свідомих громадян, усебічно розвинутих особистостей з різноманітними естетичними смаками й здоровим способом життя, на збереження й трансляцію національних традицій, культури, краси природи, а значить, і цивілізації для прийдешніх поколінь.

В японській системі шкільної освіти центральне місце посідає вчитель, соціально-економічний статус якого визначається рівнем освіти, характером зайнятості, рівнем оплати праці й соціальною захищеністю.

Матеріальна винагорода у вигляді зарплати, премій, додаткових виплат і пільг підтверджує суспільне визнання педагогічної діяльності. Однак ускладнення умов педагогічної праці в останні роки призвело до виникнення перевантажень, стресів і психічних захворювань вчителів, що примусило Міністерство освіти скоротити педагогічне навантаження вчителів і запроваджувати концепцію розширення самостійної роботи учнів.

З метою підвищення статусу сучасного вчителя в системі педагогічної освіти країн світу формується загальна модель учителя, вимоги до його професійного рівня, конкретизується поняття професіоналізму педагога. Зокрема, в Західній Європі вимоги до сучасного вчителя висуваються за напрямами:

1) професійна компетентність;

2) політична лояльність;

3) висока моральність.

Для порівняння пропонуємо авторські моделі ідеального вчителя. Японський учений Томомучі Кіучі вважає ідеальним учителя, який має здібність одночасно вчити й виховувати, ґрунтовну теоретико-педагогічну освіту, високу культуру й усвідомлення цінностей виховання, свободу й відповідальність, належність до інтелектуальної еліти. Російський педагог В.А.Сластьоніна вбачає вчительський ідеал в особі, яка має, початки економічної освіти, організаційні здібності, володіє комп’ютерною грамотністю, високою культурою, знає іноземну мову, виявляє ініціативність, культуру мислення, здатність до самонавчання, відкритість до педагогічних інновацій.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 649 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...