Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Обов'язковим елементом шкільної соціалізації в сучасних умовах у всіх країнах світу є вивчення економіки. Головне призначення економічної освіти вбачають у допомозі молоді в успішному виконанні таких громадянських функцій, як працівник, платник податків, споживач, виборець, інвестор тощо. Зміст економічної освіти в більшості країн включає такі розділи: громадянин та економіка, організація економічного життя в суспільстві, ринкові відносини, держава і ринок, людина на ринку праці, підприємницька та комерційна діяльність, сім'я та економіка, фінансові системи, соціально-економічні аспекти екологічної проблеми, розвиток та екологічна безпека [32, 29-31].
Цікавий досвід економічної освіти накопичено в США. Це пов'язано головним чином з тим, що поширення економічної освіти сприятиме конкурентноспроможності робочої сили, економіки в цілому. Тому багато структур, у тому числі законодавча й місцева влада, бізнесові структури, профспілки, громадські організації сприяють здійсненню й ефективності економічної освіти.
Загальнодержавна зацікавленість у піднесенні економічної освіти викликала перебудову методологічних засад навчального курсу, в якому складні економічні явища та процеси вивчають не ізольовано, а в широкому соціально-політичному та культурному контексті, що дозволяє учням зрозуміти взаємопов'язаність і взаємозалежність різних сторін суспільного життя. Нові шкільні програми з економічної освіти включають широкий спектр економічних теорій, дозволяють школярам оволодіти методами розуміння й аналізу як економічної теорії, так і реальних економічних процесів.
У побудові курсів економічної освіти спеціалісти звертаються не лише до ідеальних моделей, але й до аналізу реальних економічних проблем, знайомлять учнів з поняттями мікроекономіки й вивчають її на макрорівні. Досить часто школярів залучають до участі в реальних економічних процесах (наприклад, до розробки місцевих бюджетів, до інвестиційної практики на фондовій біржі тощо).
Сьогодні в розвинених країнах світу створена ґрунтовна методична база викладання економіки, побудована на новітніх інформаційних технологіях. Тут активно використовують комп'ютерні програми, інтерактивні відеопрограми, можливості всесвітньої мережі Інтернет, де існує значна кількість навчальних WEB-сторінок з економічної тематики, що створює умови й можливості для самоосвіти [37, 24-27].
Отже, у світовому освітньому просторі статус економічних дисциплін як чинника соціалізації молоді постійно зростає.
Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 844 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!