Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Нові напрями у виховуючому навчанні



У навчальних програмах світової школи з'являється антинаркотичний, антиалкогольний, сексоосвітній, природоохоронний матеріал. Практикуються спеціальні курси такої тематики, що відповідний матеріал також пропонується на міжпредметній основі, тобто включається в різні предмети шкільної освіти.

Так, у США в широкій кампанії викорінювання дитячої наркоманії. Конгрес прийняв у 1986 р. спеціальну постанову, у якій були відпущені значні кошти на підготовку і використання навчальних аудіоматеріалів про шкоду наркотиків.

Спеціальна кампанія проти вживання наркотиків проводиться також у середніх школах Франції. Матеріали про шкідливі наслідки вживання наркотиків і алкоголю введені у програму викладання біології.

Перестає бути забороненою у світовій школі сексуальна тематика. Так, навчальні заклади Німеччини керуються «Рекомендаціями;із сексуального виховання в школах усіх типів». Відповідними педагогічними інструкціями передбачено формувати «гуманність сексуального поводження і привчати до відповідальної статевої поведінки». Сексуальна тематика включена в програми з біології, соціології, німецької мови, мистецтва, релігії. У Франції вже в початковій школі на заняттях використовується популярна література зі статевого виховання, наприклад, дитяча «Енциклопедія сексуального життя».

З особливою увагою до екологічного виховання в процесі навчання відносяться в США. У 80-х роках учні майже 200 коледжів штату Массачусетс вивчали проблему кислотних дощів. Займаючмеь за програмою природничих наук, вони робили виміри у водоймах, порівнювали свої дані з даними з інших штатів, складали банк даних про флору і фауну, що бідують в особливому захисту. У школах СІНА популярні «польові маршрути» — різновид екскурсій на природу, під час яких в учнів виховують «кодекс екологічної поведінки»: не знищувати рідкі зразки природи, не розоряти пташині гнізда, не зривати рідкі рослини і т.д. Моральні принципи формуються в навчальних іграх екологічної спрямованості. Наприклад, у школярів поширена гра «Земля — космічний корабель», коли вони переконуються, що багатства нашої планети, що рухається в космосі, не безмежніше без турботи про природу Земля з просторого будинку перетвориться;в тісну кімнату. Космічна тематика часто використовується при екологічному вихованні. У 1988 р. у США пройшов конкурс «уроку з космосу», метою якого було не тільки наукова освіта, але і виховання відкритого, гуманістичного мислення.

Практика екологічного виховання в процесі навчання аж ніяке завжди досягає бажаного ефекту. Як зауважує експерт ЮНЕСКО А. Ейсхлер, одна з основних причин цього — труднощі співвідношення екологічної тематики з іншою шкільною програмою.

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ

1. Автори нових шкільних програм визначають 4 основних пріоритети виховуючого навчання: виховання духовності, соціальна адаптація, формування громадянських якостей, формування поваги до культури:

а) в Японії

б) в США

в) в Росії

2. Уроки релігії можна отримати тільки за стінами навчальних закладів:

а) в США

б) в Росії

в) в Англії

г) в Німеччині

3. В якій країні в школі реалізується концепція "виховання через мистецтво"?

а) у Німеччині

б) у Франції

в) в США

г) в Росії.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 203 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...