Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пояснювальна записка. І методики вивчення її



ПРОГРАМА

Державного екзамену

З української мови

І методики вивчення її

(4курс)

Укладач: Воронцова Р.І.

Схвалено на засіданні предметної (циклової) комісії

Протокол № __ від _____________

Розглянуто та затверджено на засіданні науково-методичної ради коледжу

Протокол №__ від _____________

Стаханов

Пояснювальна записка

Проведенням державного екзамену з сучасної української мови, української мови за професійним спрямуванням, методики вивчення української мови визначається рівень підготовки молодшого спеціаліста до навчання української мови учнів початкових класів.

Зрозуміло, що вимоги державного іспиту щодо обсягу знань йумінь з сучасної української мови, методики вивчення української мови не виходять за межі навчальних програм, за якими з цих предметів велась підготовка вчителів початкових класів. Тому програма державного екзамену з перерахованих предметів включає тільки той матеріал цих курсів, який опрацьовувався протягом трьох років.

Створення програми ставить за мету націлити молодшого спеціаліста на узагаль­нення й проведення в систему одержаних знань. Досягненню цієї мети сприяти­ме поділ усього навчального матеріалу на частини, які становитимуть питання екзаменаційних білеті, й осмислення яких сприятиме поглибленому усвідом­ленню наукового і практичного значення теми, її місце в підготовці молодого спеціаліста до роботи.

В першій частині програми державного екзамену вміщено матеріал сучасної української мови.

В другій частині державного екзамену порушено питання з методики викладання української мови в початкових класах.

В обох частинах програми державного екзамену виділено однакову кількість питань. Це допоможе скласти екзаменаційні білети так, що в кожному з них буде наведено два питання: одне з сучасної української мови, друге - з методики викла­дання української мови в початкових класах.

При складанні екзаменаційних карток необхідно стежити за тим, щоб до одного білета не потрапили питання однотипного матеріалу, наприклад, обидва з фонетики чи обидва з граматики, з лексики чи вступних розділів.

Крім двох теоретичних питань, екзаменаційний білет має включати ще й фрагмент уроку в 1-4 класах з мови або читання та речення для розбору.

Фрагмент уроку передбачає уміння студентів застосовувати методи, прийоми, інтерактивні форми навчання, яких студенти набули на заняттях з методики вивчення української мови.

Речення для розбору подається не в екзаменаційному білеті, а на окремій картці В екзаменаційному білеті повинен бути лише запис: "Речення для розбору".

Екзаменаційні білети складаються єдині для всіх академіч­них груп (треба лише змінювати нумерацію білетів для кожної групи), речень же слід добирати стільки, скільки підібрано білетів.

Речення, що пропонуються для мовного розбору, мають бути різними за стилем української літературної мови: художнього й офіційно-ділового, наукового й публіцистичного.

Речення для розбору до білетів для молодшого спеціаліста повинні бути прості, ускладнені чи складні, кількість слів – від 15 до 20.

Вимоги до розбору речень ті ж, що й були в процесі навчання.

Якщо речення багатокомпонентне, то аналіз, як завжди, необхідно розпочати з моделювання його, а вже потім здійснювати синтаксичний аналіз. Прості ускладнені речення розбираються за прийнятою схемою розбору синтаксичного речення.

Коли випускник дійде до характеристики членів речення, синтаксичний розбір поєднується з морфологічним, тобто за частинами мови, адже при аналізі головних і другорядних членів речення виникає необхідність зазначити, якою частиною мови виражений певний член речення.

Щоб виявити знання з морфології, рекомендується виділити одне сло­во, що означатиме вимогу здійснити його повний морфологічний розбір.

Для виявлення умінь застосовувати теоретичні знання на практиці фонетичного, орфографічного й морфемного аналізу доцільно позначати контро­льні слова, які слід піддавати різним видам розбору. Контрольними вважаються слова, над якими стоять цифри розбору, які відповідають схемі умовних позна­чок розбору.

Крім синтаксичного аналізу студентам пропонуються інші аналізи (фонетичний, морфемний, морфологічний, аналіз словосполучень і т.п.).





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 455 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...