![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Складання відремонтованого верстата повинне виконуватися відповідно до вимог складальних креслень і забезпечувати точність взаємного розташування складальних одиниць верстата та нормальну роботу усіх його механізмів.
Перед складанням усі деталі повинні бути очищені та промиті. Складання здійснюють у порядку, протилежному розбиранню, тобто деталі, зняті при розбиранні останніми, встановлюють при складанні першими.
У ремонтній справі на момент складання у відповідності з графіком окремі деталі верстата можуть бути ще не виготовлені або виготовлені не повністю (не відремонтовані). Це значною мірою ускладнює ведення ремонту і тому він повинен бути правильно організований і проводитися згідно із завчасно погодженим графіком.
Основою для складання графіка ремонту служать норма простою верстата в ремонті, яка встановлюється відповідно до категорії ремонтної складності (КРС) верстата; укрупнені норми на ремонт і типова технологія ремонту. Крім того, враховується також склад членів ремонтної бригади та їх кваліфікація. Графік ремонту - складає старший майстер РМЦ разом з бригадиром ремонтної бригади. До графіку заносять усі ремонтні роботи по всіх спеціальностях і приблизний розподіл робіт між членами бригади. На кожний розряд встановлюється певний перелік робіт. Наприклад, слюсар 2-го розряду знімає кожухи, кришки; зливає мастило з ємностей;розбирає систему охолодження,задню бабку та ін.
Рисунок 2.9 — Календарний графік капітального ремонту токарно-гвинторізного верстата.
Слюсар 4-горозряду розбирає фартух верстата, коробку подач і супорт тощо.
На рисунку наведений графік ремонту токарного верстата 11 – ої категорії ремонтної складності.
Складання верстатів повинне забезпечити точність взаємного розташування складальних одиниць і нормальну роботу всіх механізмів.
Підгонка і посадка деталей повинна здійснюватися дуже ретельно, без ушкодження їх поверхонь.
Поверхні контакту усіх нерухомих з'єднань, від яких залежить точність або жорсткість верстата повинні бути підігнані так, щоб щуп товщиною 0,02...0,04 мм не заходив між поверхнями. Зусилля на рукоятках і маховичках механізмів ручного управління верстатом не повинні перевищувати величин:
а) для верстатів масою до 1т- точні установки - 20 Н
- робочі переміщенняшення - 40 Н
б) для верстатів масою більше 1 т - точні установки - 80 Н
- робочі переміщення - 160 Н Просочування мастила з-під кришок не допускається.
Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 639 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!