![]() |
Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | |
|
Після розбирання верстата або іншого обладнання деталі необхідно промити, оскільки дефекти можуть бути виявлені якісно за умови чистоти огляну тих поверхонь. Крім того, очищення і промивання забруднених деталей покращує санітарні умови ремонту.
Очищення деталей обладнання, що підлягають ремонту, здійснюється термічним (вогневим), механічним, абразивним або хімічним способами.
Термічний спосіб:
- застосовується у тих випадках, коли необхідно зняти з поверхні іржу, стару фарбу, затверділе мастило. Ці речовини випалюють полум'ям.
Механічний спосіб:
- видалення іржі, затверділого мастила і старої фарби здійснюється щітками, механізованими шарошками, роторними машинками та іншими переносними механізмами.
Абразивний спосіб:
- очищення поверхонь здійснюють в основному гідропіскоструминними установками.
Хімічний спосіб:
- очищення поверхонь деталей від іржі, старої фарби, нашарувань мастила та інших забруднень здійснюють спеціальною пастою або розчинами, що складаються з негашеного ванна., мила, каустичної соди, мазуту та інших компонентів.
Промивання деталей від бруду та мастила як правило здійснюється механізованим способом у стаціонарних та пересувних мийних машинах (установках) під дією потужного струменя мийного розчину, створюваного насосом певного тиску. Мийна рідина являє собою: 3...5% розчин кальцинованої соди і 0,3… 0,5% розчин мила підігріті до Т=80°С.
Після промивання деталі просушуються стисненим повітрям.
Рисунок 2.3— Інструменти для очистці виробів, сбірних одиниць і деталей від бруду, вапна, нагару, іржи
а- щітка стальна плоска; б- шабер двухсторонній; в – кирка-молоток
Рисунок 2.4— стаціонарна ванна для мойки деталей і збірних одиниць(1- паровий змієвик для підтримання постійної температури, 2- бак, 3- трубопровід з форсунками для подачі розчину в ванну, 4- центробіжний насос, 5- дно ванни (сітчасте), 6- фільтруюча перегордка.
Рисунок 2.5— Ванна для мойки деталей і збірних одиниць горячим лужним розчином (1- бак, 2- решітка для укладання деталей, 3- змієвик підгрівающого розчину паром або електричний нагріватільний елемент, 4- витяжний зонд, 5- брандспойт, 6- фільтруюча перегородка).
Рисунок 2.6— Ванна для ультразвукової очистки деталей (1-ванна з нержавіючої сталі, 2- магнітострикционий перетворювач, охолоджуючий проточною водою,3- робоча ванна з вініпласта)
Рисунок 2.7— Пескоструйна установка використовувана для очистки деталей і збірних одиниць(1- місткість для піска, 2- ежектор, 3- сопло на кінці шлангу, 4- масло розподілювач для повітря)
Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 863 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!