Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Висновок. Постановка проблеми даного дослідження не є традиційною і виходить за межі шкільних курсів фізики й астрономії



Постановка проблеми даного дослідження не є традиційною і виходить за межі шкільних курсів фізики й астрономії. Проте сам процес її вирішення і отримані результати мають не лише пізнавальне, але й велике світоглядне значення. Вони дають можливість безпосередньо познайомитися з геоцентричною моделлю (за Птолемеєм) та зрозуміти ідею переходу від геліоцентричної до геоцентричної моделі світу для побудови траєкторій відносного руху небесних тіл.


Глава 9. Задача про політ паперового літачка

Рух тіла під дією декількох сил: загальні зауваження

Задача про політ паперового літачка є окремим простим випадком більш загальної задачі про некерований політ безмоторного літального апарату – планера. Ця задача уперше була сформульована і розв’язана видатним російським ученим, засновником аеродинаміки М. Є. Жуковським (1847-1921). Тут ми розглянемо лише той її спрощений варіант, який сам Жуковський назвав «задачею про планер».

Починаючи дослідження, передусім, уточнимо встановлений в попередній главі.

План майбутньої роботи

1. Спочатку дослідимо рух тіла під дією лише однієї сили – сили тяжіння. Такий рух вивчається в шкільному курсі фізики, і це дослідження має на меті здійснити тестування моделі, тобто з’ясувати, чи даватиме модель заздалегідь відомі результати.

2. Далі розглянемо рух під дією двох сил – сили тяжіння й сили опору середовища. Стосовно сили опору в шкільному підручнику наведені деякі загальні відомості й одна з можливих формул для її обчислення.

3. Нарешті, включимо у розгляд третю силу – підіймальну.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 271 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...