Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Усі лікарські речовинами повинні зберігатися до порушення цілісності в оригінальних контейнерах у зонах (приміщеннях) для зберігання, а після відкриття контейнерів - у спеціально відведених чистих зонах (приміщеннях), які можуть бути обладнані в асистентській кімнаті, - у штангласах, які повинні бути чисті (вимиті та простерилізовані) і відповідно промарковані.
На всіх штангласах з лікарськими речовинамив матеріальних кімнатах вказують їх найменування, країну, назву виробника, номер серії заводу-виробника, номер сертифіката аналізу лабораторії, термін придатності, дату заповнення штангласа та підпис особи, яка його заповнила.
На штангласах з лікарськими речовинами, які містять вологу, слід зазначати відсоток вологи; на балонах з рідинами (розчини пероксиду водню, формальдегіду, аміаку тощо) - фактичний вміст діючої речовини.
На всіх штангласах з лікарськими речовинами в асистентській кімнаті зазначають їх найменування, країну, назву виробника, номер серії заводу-виробника, номер сертифіката аналізу лабораторії, термін придатності, дату заповнення, підписи осіб, які заповнили та перевірили ідентичність речовини, а на штангласах, що вміщують наркотичні, отруйні та сильнодіючі речовини, вказують вищі разові та добові дози.
Штангласи з розчинами, настойками та рідкими напівфабрикатами при потребі забезпечуються нормальними краплемірами або піпетками. Число крапель у визначеному об’ємі визначається зважуванням та зазначається на штангласі. Малі кількості рідких лікарських засобів, які в прописі зазначені у стандартних краплях, слід відмірювати емпіричним краплеміром (очною піпеткою), прокаліброваним за відповідною рідиною.
Повторне заповнення штангласів слід проводити лише після повного використання лікарської речовини та відповідної обробки штангласа.
Для лікарських форм індивідуального виготовлення встановлені такі терміни зберігання їх в аптеці:
1. Водні розчини, які містять бензилпеніцилін і глюкозу, - одна доба.
2. Настої, відвари, слизи - дві доби.
3. Емульсії, суспензії - три доби.
4. Інші лікарські форми - десять діб.
Необхідно зазначити, що більшість стерильних розчинів, герметично закупорених гумовими корками “під обкатку”, мають термін придатності ЗО діб (винятком є 10 % розчин кальцію глюконату, 3 % розчин натрію парааміносаліцилату (термін їх придатності - 7 діб) та інші).
Індивідуальні терміни придатності встановлені також для концентратів (від 4 до ЗО діб), мікстур і розчинів для внутрішнього застосування (від 5 до ЗО діб) та інших лікарських форм.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 2605 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!