Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Опитовий контроль. При його проведенні провізор-аналітик або завідувач аптеки, його заступники або уповноважена особа називають перший інгредієнт, що входить до лікарської форми, а у складних лікарських формах вказують також його кількість. Після цього фармацевт називає всі взяті ним інгредієнти та їх кількості. У випадку використання концентратів (напівфабрикатів) фармацевт повинен також назвати їх склад і концентрацію.
Опитовий контроль застосовується вибірково для ліків, що виготовляються за індивідуальними прописами, а саме: після виготовлення фармацевтом не більше п’яти лікарських форм.
Органолептичний контроль - це перевірка зовнішнього вигляду лікарської форми, у т. ч. якості закупорювання, її кольору, запаху, однорідності змішування, відсутності механічних домішок в рідких лікарських формах. Перевірка однорідності змішування порошків, мазей, пілюль, свічок здійснюється вибірково у кожного фармацевта до розділення маси на дози.
Органолептичний контроль є обов’язковим для всіх виготовлених в аптеці лікарських форм. Його результати занотовуються в журналі реєстрації результатів контролю лікарських засобів, вироблених в аптеці, внутрішньоаптечних заготовок, етилового спирту.
Фізичний контроль - вид внутрішньоаптечного контролю, який полягає у встановленні загальної маси або об’єму лікарської форми, кількості і маси окремих доз, але не менше трьох доз даної лікарської форми.
Фізичному контролю підлягають:
1.Внутрішньоаптечна фасовка і заготовка - кожна серія в кількості три-п’ять одиниць.
2.Стерильні лікарські форми після фасовки до їх стерилізації.
3.Лікарські засоби для дітей віком до одного року, в т. ч. лікарські форми для немовлят до їх стерилізації.
4.Отруйні, наркотичні і психотропні лікарські засоби.
5.Лікарські форми індивідуального виготовлення - вибірково протягом робочого дня з урахуванням усіх видів лікарських форм.
Результати фізичного контролю фіксуються в журналі реєстрації результатів контролю лікарських засобів, вироблених в аптеці, внутрішньоаптечних заготовок, етилового спирту.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1594 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!