Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Стоп-кадр



Застосування цього прийому інколи використовується як доповнення при розігруванні ситуації чи імітації. Його сутність полягає в тому, що кілька студентів при розігруванні певної рольової ситуації періодично зупиняються для того, щоб їхні дії міг прокоментувати викладач або інші учасники.

Цей метод сприяє чіткішому з’ясуванню та аналізу правового змісту рольової гри або сценки, яку вони мають згодом відтворити.

Мікрофон. [20]

Іноді в процесі заняття виникає потреба швидко прояснити позицію чи думку учасників з якогось конкретного питання. Це можна зробити з допомогою методу “Мікрофон” дотримуючись таких правил:

· говорити має право лише той кому передали символічний мікрофон (я к мікрофон може виступати ручка, олівець, або інший предмет);

· відповіді не оцінюються і не коментуються;

· коли хтось висловлюється у мікрофон інші не вправі говорити.

Використання спеціалістів (консультантів)

Учасниками будь-яких інтерактивних занять (дискусій, рольових ігор, аналізу ситуацій, соціальних проектів) можуть бути і запрошені спеціалісти (консультанти). Ними можуть бути представники різних професій, пов’язаних з темами занять: судді, прокурори, адвокати, співробітники органів внутрішніх справ, держслужбовці, вчені, депутати, представники громадських організацій, громадяни, які самостійно вирішували свої правові проблеми, і навіть колишні обвинувачені і засуджені.

Корисність запрошення спеціалістів очевидна. Адже хто краще може прокоментувати ситуацію, практичні дії починаючого юриста, поділитися досвідом вирішення певних проблем, як не людина, яка має набутий досвід в сфері, що випливає із теми занять. Співпраця між студентами і спеціалістами в процесі занять сприяє кращому розумінню навчального предмету, забезпечує ефективнішу роботу з нормативними матеріалами, а також розуміння того, яку роль у суспільстві відіграє запрошений спеціаліст.

Запрошуючи спеціаліста слід визначити роль і обсяг його участі в запланованому занятті, а також повідомити його про тему та план заняття та зміст його участі. При цьому слід уникати виступів спеціаліста у вигляді лекцій або промов та рекомендувати йому подавати необхідну інформацію із застосовуванням ситуацій із реального життя та не приховуючи реальності.

Про участь спеціаліста в інтерактивних заняттях слід заздалегідь попереджувати студентів, для того щоб вони могли наперед підготувати йому запитання.

Після занять викладач повинен провести із студентами обговорення проведеного заняття, визначити питання та проблеми, що постали в процесі проведення заняття та його обговорення.





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 170 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...