Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 8 ПРОЦЕДУРИ



1.1.Модульний принцип побудови проекту і програмного коду
1.2.Як викликається і як виконується загальна процедура
1.3.Як визначається загальна процедура
1.4.Куди і як поміщається програмний код загальної процедури
1.5.Як визначається і використовується функція
1.6.Додаткові відомості

У 1-й главі 1-ї частини посібника розповідалося про те, що програмування — це складання алгоритмів і програм для розв'язання різних задач на комп'ютері. Очевидно, що якщо задачі складні, то полегшити їхнє розв'язання можна шляхом їх поділу на простіші частини. (Такі частини іноді називають підзадачами.) Для простих частин складної задачі легше скласти алгоритми і написати програми, які називаються процедурами. Про процедури і буде йти мова в цій главі.

У 1-й частини посібника Ви вже познайомилися з деякими процедурами і функціями мови Visual Basic. Частина з них відносилася до таких, що вбудовані у мову, тобто вже готових до вживання процедур і функцій, створених фахівцями фірми Microsoft — авторами мови Visual Basic. Нагадаємо, що були вивчені такі категорії вбудованих функцій як математичні функції, фінансові функції, системні функції Windows (Вікно введення і Вікно повідомлення) та деякі інші. Нагадаємо також, що вбудовані процедури у мові Visual Basic називаються методами. Вони застосовуються до тих чи інших об'єктів — елементів Windows-додатка, що Ви створюєте. Наведемо тільки один приклад з 5-ї глави 1-ї частини посібника: графічний метод Line — вбудована процедура малювання відрізків та прямокутників. Цей метод застосовується, наприклад, до об'єкта PictureBoxГрафічне вікно.

Ще одним видом вивчених Вами процедур були процедури обробки подій — програми, що починають працювати у випадку здійснення тієї чи іншої події, наприклад, натискання клавіші на клавіатурі чи кліка мишею по якому-небудь елементі на екранній формі. На відміну від вбудованих, ці процедури Ви (чи ми з Вами) складали самі, нам пропонувалися лише перший і останній рядки коду кожної з них.

Усі процедури і функції, що будуть розглядатися в цій главі, відносяться не до системних (вбудованих) процедур і функцій, а до тих, що визначаються розробником (тобто Вами). Ми будемо називати їх просто процедурами. Ви самі будете придумувати для них імена, складати для них алгоритми і записувати коди для цих алгоритмів мовою Visual Basic.

На мал. 1.1 приведена класифікація процедур, прийнята в мові Visual Basic.

Мал. 1.1. Класифікація процедур, обумовлених розробником

Усі процедури поділяються на два типи — процедури типу Sub (підпрограми) і процедури типу Function (функції). Перші не повертають значень, а другі — повертають.

У цій главі ми розглянемо тільки одну частину процедур типу Sub (підпрограм) — так звані загальні процедури, a також функції (процедури типу Function). На мал. 1.1 їм відповідають дві «гілки переверненого дерева».

Можна, звичайно, програмувати, не застосовуючи загальних процедур і обумовлених функцій. Але саме з їх допомогою програму зручно представляти у вигляді окремих блоків — «цеглинок», що роблять процес програмування більш точним, чітким і зрозумілим.

Розробникам, особливо початківцям, розподіл на блоки не завжди до душі. Програми програмістів-початківців спочатку маленькі і зрозумілі друзям та колегам і, як здається, не мають потребу в поділі на шматки. Але поступово вони стають все складнішими і більшими.

Зрештою, настає такий момент, коли не тільки колеги, але і сам розробник перестає розуміти, як влаштоване його власне створіння, особливо, коли доводиться повернутися до програми, що написана досить давно.

Але такої проблеми не виникає, якщо програма розбита на окремі невеликі частини. Кожна з цих частин вирішує цілком визначену задачу. При цьому в кожній з них добре (лаконічно і точно) описано, як вони працюють. Опис роботи того чи іншого фрагмента програми бажано поміщати саме в цей фрагмент у вигляді коментарю — однієї чи декількох рядків, що починаються зі знака 'апострофа. (Все, що знаходиться правіше цього знака, система Visual Basic ігнорує.)

І це не єдина причин через яку у програмуванні рекомендуються використовувати процедури. Про інші причини ми ще поговоримо пізніше.





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 213 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...