Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Модульний принцип побудови проекту і програмного коду



Раніше вже були розглянуті приклади створення простих, а іноді і не дуже простих проектів Windows-додатків у середовищі Visual Basic. Прийшов час узагальнити досвід і уточнити деякі поняття.

У мові Visual Basic створення Windows-додатка — це майже те ж саме, що і створення проекту (Проект (Project) — це «без п'яти хвилин» Windows-додаток (робочий exe-файл). Досить відправити проект на компіляцію — і через кілька секунд Windows-додаток буде готовим.). Нагадаємо Вам, що проект — це сукупність екранних форм і програмних кодів, за допомогою яких вирішується деяка задача. Як правило, ця задача вирішується комп'ютером разом з користувачем. Роль комп'ютера — неухильно виконувати програму. Роль користувача — у потрібні моменти вводити в комп'ютер числа і тексти, натискати клавіші, клацати мишею кнопки екранних форм.

Якщо проект не дуже простий (Хоча більшість проектів у нашому посібнику містять всього одну екранну форму, їх не завжди можна назвати простими!), то програмний код для нього зручно складати не одним великим шматком, а частинами, порціями. Ці частини називаються модулями.

Раніше було дано визначення модуля, як частини програмного коду, що зберігається в окремому файлі. Зокрема, в окремому файлі зберігається інформація про одну екранну форму. Такий файл називається модулем форми. Файл модуля форми має розширення frm. Модуль форми містить дані про саму форму, опис об'єктів на формі і значення властивостей цих об'єктів. Крім того, модуль форми містить програмний код, що відноситься до форми й об'єктів на ній.

Існують й інші види модулів. Ми згадаємо тільки один з цих видів — стандартний (чи універсальний) модуль. У такому модулі містяться програмні коди, що можуть використовуватися не в одній, а в декількох формах. Чи навіть у декількох проектах! Файл такого модуля має розширення bas.

На мал. 1.2 показані піктограми, що використовуються для зображення файлів цих двох типів у стандартних вікнах системи Windows (наприклад, у вікні провідника, у вікнах відкриття чи збереження файлів)

Мал. 1.2 Піктограми для зображення файла форми з розширенням frm (ліворуч) і файла універсального модуля з розширенням bas (праворуч)

Для того, щоб за іменами файлів можна було судити про їхній тип, автор воліє давати їм назви, що закінчуються буквою F — для модуля екранної форми чи буквою M — для універсального модуля. А можна робити і навпаки — починати імена файлів з цих букв.

Розбивка програмного коду на окремі компактні модулі — це один із проявів модульного принципу програмування Windows-додатка в середовищі проектування Visual Basic. Але не єдиний прояв!

Іншим проявом модульного принципу є розбивка програмного коду вже всередині модуля на окремі частини, якими є вже знайомі Вам процедури.

Ви вже знаєте, що один модуль екранної форми може складатися з декількох процедур-подій. У цій главі Ви довідаєтеся, що як модуль форми, так і універсальний модуль може містити одну чи кілька загальних процедур і функцій.

Можна привести наступну аналогію. Проект — це молекула речовини, модулі — атоми, з яких складається молекула, а процедури — частки, що складають атом: електрони, протони, нейтрони.

Hові поняття:





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 388 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...