Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Після заповнення певних анкетних пунктів-реквізитів складають характеристику, характеристику-подання, в якій зазначають: час навчання та виявлені здібності у вищому навчальному закладі освіти, виявлені риси характеру в спілкуванні з однокурсниками, у ставленні до праці, індивідуальні риси характеру, мету подання.
Радимо використовувати такі трафаретні вирази:
За час навчання виявив добрі (відмінні, посередні) здібності в засвоєнні предметів; виявив себе старанним у здобутті знань; навчальну програму засвоює добре; навчається на "відмінно" (на "відмінно" та "добре", на "задовільно"); виявив добрі (посередні) здібності в засвоєнні (у вивченні) предметів (окремих предметів) природничого (гуманітарного, юридичного, військового, педагогічного) циклу, зокрема...; навчання дається легко; недостатньо серйозно ставиться до вивчення окремих предметів (до навчання); докладає багато зусиль у вивченні..., що даються не зовсім легко (через недостатню підготовленість); виявляє особливий інтерес до вивчення....
Займається науковою роботою (брав участь у міських, республіканських, міжнародних студентських наукових конференціях; призер, дипломант... конкурсу, конференції).
Має добрий (відмінний) військовий вишкіл (достатній стройовий вишкіл) та охайний (не завжди охайний) зовнішній вигляд; не завжди звертає увагу на свій зовнішній вигляд (байдужий до свого зовнішнього вигляду).
Фізично (добре, достатньо, відмінно) розвинутий, має певні досягнення (успіхи) у заняттях спортом.
За характером тактовний, поміркований, розсудливий, чесний, стриманий, кмітливий, надійний, ініціативний, неговіркий, нещирий (лукавий), імпульсивний, запальний, потайний, нестриманий.
Українська мова фахового спрямування
Усвідомлює свої недоліки та прагне позбутися їх (працює над самовдосконаленням), на зауваження реагує правильно (болісно); критику сприймає правильно (болісно); критичні зауваження сприймає правильно (болісно, з гумором).
Має мистецькі здібності (музикально, поетично обдарований; активний учасник, організатор вечорів відпочинку).
Має авторитет (авторитетний) серед однокурсників.
До виконання обов'язків... ставиться сумлінно (відповідально, серйозно, належно).
2.4. Особисті офіційні документи (особові офіційні)
Особисті офіційні документи (особові офіційні) - це службові документи, необхідні для певних формальних повідомлень про себе як працівника установи, підприємства, організації. До них належать: автобіографії, доручення, заповіти, заяви, посвідчення, пропозиції, рапорти, розписки, скарги. Вони виконуються власноручно в одному примірнику адресантом від руки.
АВТОБІОГРАФІЯ - життєпис певної особи, складений нею самою. Документ пише сам автор у довільній формі (напівдовільній) з дотриманням певних реквізитів: назва документа, пишуть посередині рядка з великої літери; трафаретний єдинопочаток із зазначенням повної дати і місця народження; прізвища, імена, по батькові батьків чи опікунів, їх посади і місця роботи на час написання документа (цю частину можна помістити у кінці документа); перелік основних дат життя і трудової діяльності й відомості про громадську роботу; за наявності власної сім'ї - відомості про кожного її члена; дата написання документа - зліва під текстом і власний підпис на цьому ж рядку справа без розшифрування.
ДОРУЧЕННЯ - документ, письмове повноваження організації чи окремої особи іншій особі здійснювати від імені довірителя певні юридичні дії. Доручення є особисті й офіційні (службові), платіжні - банківський документ. Офіційні доручення, як і особисті, бувають разовими, довгостроковими, загальними й спеціальними. Максимальний термін дії загального (генерального) доручення - не більше трьох років. Якщо в дорученні не зазначено терміну дії, воно зберігає юридичну силу протягом одного року з дня його укладення. Доручення, в якому не зазначено дату його видачі, вважається недійсним. Підпис службової особи й печатка установи засвідчують підпис довірителя. Офіційне доручення оформляється на спеціальних бланках, де є зразок підпису особи, якій надано доручення.
ЗАПОВІТ - документ, у якому викладено волевиявлення заповідача щодо розпорядження належним йому майном або частиною майна одній чи кільком особам як таким, що входять або не входять до кола законних спадкоємців, державі або державним, громадським чи іншим організаціям на випадок його смерті. Заповіт може складати дієздатна особа, як правило, в
Роздйі III. Тема 2. Види та зразки документації фахового спрямування
письмовій формі, із зазначенням місця і часу складання, із підписом заповідача. Документ засвідчується нотаріально. Заповіт може бути відміненим і складеним на ім'я інших осіб (особи). Це не поширюється на неповнолітніх дітей та осіб, що перебувають на утриманні заповідача-спадкодавця. Заповіт укладається найменше у двох примірниках, один з них зберігається в нотаріальній конторі або у виконкомі.
РАПОРТ - усне або письмове повідомлення про щось важливе керівництву, вищій інстанції, звіт про виконання взятих на себе зобов'язань. Така форма повідомлень часто застосовується у військових колективах, містить переважно прохання про дозвіл на від'їзд, тимчасове звільнення від занять, на місці дислокації військової частини, в навчальному закладі з вказівкою на причини, з точним визначенням вибуття і прибуття, адреси перебування, телефону.
РОЗПИСКА - письмове підтвердження про передавання чи отримання документів, грошей або матеріальних цінностей певною особою від установи, підприємства, іншої особи певного колективу. У розписці вказують: прізвище й посаду того, хто дає розписку; найменування отриманих матеріальних цінностей із зазначенням вартості й кількості отриманого; дата, підпис підзвітної особи. У розписці на отримання певної суми грошей (суму пишуть цифрами і у дужках - словами), вказують паспорт отримувача й місце проживання чи прописки. Виправлення чи перекреслення не допускаються. Розписку пишуть від руки в одному примірнику.
СКАРГА - офіційний документ особового походження, в якому виявляють незадоволення діями або вчинками конкретних посадових осіб, намагаючись викликати співчуття, досягти підтримки, отримати допомогу, прохання виправити становище, що склалося. Документ оформляють у довільній формі з обов'язковою вказівкою прізвища адресата та адресанта, адреси, дати написання.
2.5. Посвідкові (засвідчувальні) документи
Посвідкові (засвідчувальні) документи посвідчують щось, підтверджують достовірність чого-небудь. До них належать: атестати, дипломи, довідки, паспорти, перепустки, посвідчення, свідоцтва.
2.6. Фінансово-розрахункова та облікова
документація
Фінансово-розрахункова та облікова документація має високий рівень стандартизації. її призначення - забезпечувати повну схоронність грошових коштів та інших цінностей; точне виконання фінансових, банківських та інших операцій; своєчасне відображення виробничих операцій; запобігання фінансових порушень і зловживань; можливість документального обґрунтування відповідальності службових / посадових осіб; складання бухгалтерської та іншої звітності; право здійснювати грошово-розрахункові операції у фінансо-
Українська мова фахового спрямування
Вкраїна просить Не пийте діти Я в вас одна.
(Степан Пушик)
Завдання 4. Запишіть числа словами, поставте іменники у потрібному відмінку.
5 (вікно, угорець, рік), 2 (друг, харків'янин), 7,5 (літр, площа, відро), 23 (книга, кілометр).
Завдання 5. Запишіть відповідно до орфографічних правил займенники та прислівники.
Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 1269 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!