Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Принцип дії польових транзисторів не зв’язаний з інжекцією неосновних носіїв заряду в базі та їх відносно повільним рухом до КП. Це прилад без інжекції, тому інерційність та частотні властивості польових транзисторів з р-n переходом зумовлена інерційністю процесу заряду і розряду бар’єрної ємності р-n переходу затвору. Напруга на затворі змінитися миттєво не може, оскільки бар’єрна ємність р-n переходу перезаряджається струмами, які проходять через розподілений опір каналу та через об’ємний опір кристалу напівпровідника біля стоку і витоку. Тому не може миттєво змінитися і переріз каналу.
На низьких частотах повний вхідний опір польового транзистора з р-n переходом визначається великим значенням . З ростом частоти вхідний опір зменшується за рахунок наявності ємності . Таким чином, дя керування польовим транзистором на високих частотах необхідна велика потужність вхідного сигналу.
Крім того, наявність прохідної ємності , призводить до виникнення в польових транзисторах частотно-залежного зворотного зв’язку. З ростом частоти він збільшується через коло , що еквівалентно зменшенню повного вхідного опору і зменшенню його посилення.
При аналізі частотних властивостей польових транзисторів з ізольованим затвором необхідно враховувати, що активний опір між затвором і витоком, між затвором і стоком виявляється дуже великим. Тому ними можна знехтувати навіть на відносно малих частотах в порівнянні з паралельно ввімкненими ємнісними опорами, можна знехтувати також дуже малими опорами і , які являють собою опори сильно легованих областей напівпровідника під витоком і стоком.
Швидкодія польових транзисторів з ізольованим затвором визначається часом перезаряду розподіленої ємності між затвором та каналом. Постійні часу перезарядки цієї ємності при малому зовнішньому опору в колі затвору обмежують робочий діапазон частот польових транзисторів з ізольованим затвором частотами близько 10 ГГц, оскільки принципово такі транзистори можуть працювати приблизно до тих частот, що і біполярні.
Еквівалентна схема має вигляд, поданий на рис. 3.20.
Рисунок 3.20 – Еквівалентна схема польового транзистора
Запитання та завдання для самоконтролю
1. Як можна збільшити швидкодію транзистора, що працює в режимі ключа?
2. Чи залежать параметри транзистора в діапазоні частот до 800-1000 Гц від частоти?
3. Що є основою транзистора?
4. Назвіть основні параметри польових транзисторів.
5. Чим визначається швидкодія польових транзисторів з ізольованим затвором?
6. Що являє собою канальний транзистор?
7. У чому полягає перевага польових транзисторів над біполярними?
8. Для чого застосовуться додатовихй затвор?
9. Охарактеризуйте режим збіднення.
Література [10-16]
Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 650 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!