Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Стиль керівництва є ключовим фактором управління.
Стиль управління — це система постійно застосовуваних певним керівником методів, форм, правил і прийомів керівництва
Слово «стиль» — грецького походження, що означає «почерк». Отже, можна вважати, що стиль керівництва — це свого роду «почерк» у діях менеджера. Стиль управління являє собою манеру і спосіб поводження менеджера в процесі підготовки й реалізації управлінських рішень.
Фактори, що впливають на стиль.
1. Об'єктивні:
-закономірності управління;
-обов'язкові вимоги до керівників;
-особливості сфери діяльності організації;
-стиль роботи вищих органів управління;
-соціально-психологічні особливості підлеглих.
2. Суб'єктивні
-культурний рівень керівника;
-ступінь володіння знаннями сучасного менеджменту;
-життєві принципи й цінності керівника;
-практичний досвід і ділові якості.
Розрізняють такі стилі лідерства:
-авторитарний;
-демократичний;
-ліберальний.
1. Авторитарне управління - управління, при якому керівник сам визначає групові цілі, сам приймає рішення. На підлеглих керівник впливає через накази, розпорядження, які не підлягають обговоренню.
Авторитарний стиль управління має різні форми:
А. Патріархальне управління - всі "члени сім'ї"" повинні слухатися керівника, який вважає підлеглих не здатними приймати рішення. Всі підлеглі є "діти" керівника і він має про них турбуватись.
Б. Автократичне управління - більш притаманне інституціям (державі, підприємству), ніж окремим особам. Керівництво здійснюється апаратом через підлеглі інстанції, які впроваджують рішення автократа.
В. Бюрократичне управління - управління, за яким керівники всіх рівнів займають своє місце в структурі управління організацією і мають право на виконання даних їм повноважень.
Г. Харизматичне управління - за лідером визнаються видатні, єдині в своєму роді якості. Тому він може побажати будь-якої жертви від підлеглих і не зобов'язаний про них турбуватись.
2. Демократичне управління — стиль управління, за яким керівник мобілізує групу на колективну розробку рішень і колективну їх реалізацію. Він організовує систематичний обмін інформацією, думками, на підлеглих діє переконаннями, порадами, аргументами.
Демократичний стиль керівництва характеризується високим рівнем децентралізації повноважень, вільним прийняттям рішень і виконання завдань, оцінкою роботи після її завершення. Керівник турбується про забезпечення працівників необхідними ресурсами.
3. Ліберальне управління - відноситься до пасивного стилю керівництва. За цим стилем керівництва відмічається низький рівень вимог до підлеглих. Головні засоби впливу - це прохання та інформація. Ліберальне керівництво грунтується найже на повній свободі у визначені своїх цілей і контролі своєї власної роботи.
Жоден з наведений стилів - не універсальний. Найчастіше трапляються змішані стилі.
Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 2289 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!