Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Система контролю



Особливості створення, налагодження та функціону­вання системи контролювання в організації можна про­ілюструвати на прикладі контролю виробничих процесів.

Система контролювання виробничих процесів — механізм контро­лю за такими елементами виробничо-господарської діяльності, як науковий пошук, проектування, розроблення технологій, підготов­ка виробництва, основне виробництво, реалізація продукції і мар­кетинговий пошук.

Робота щодо забезпечення ефективності системи кон­тролю виробничих процесів на підприємстві охоплює та­кі етапи:

-визначення рівня якості відповідно до вимог спо­живачів;

-створення умов для досягнення відповідного рів­ня якості: розроблення технології, підготовка обладнан­ня, придбання матеріалів, підбір і навчання працівни­ків, організація технічного контролю;

-налагодження виробничого процесу з метою якіс­ного виготовлення виробів;

-ліквідація виявлених недоліків у якості продукції і виробничого процесу;

-стабілізація досягнутого рівня якості продукції.

Застосування системи контролю виробничих процесів забезпечує надійний контроль за дотриманням техно­логічної дисципліни на робочих місцях; ретельне випро­бування та приймання готової продукції; перевірку пра­вильності оформлення документів на виготовлення і пе­редачу продукції на склад або замовнику; перевірку стану засобів кон­тролю, вимірювальної техніки; виявлення, вивчення рекламацій; розроблення разом з іншими підрозділами підприємства заходів щодо усунен­ня браку і поліпшення якості виробів.

Ефективність системи контролю виробничих проце­сів залежить від того, наскільки якісно реалізуються всі її функції та завдання. Для підвищення ефективності управління системою і посилення її впливу на кінцеві результати виробництва при проектуванні конструкції й технології виробів визначають методи та засоби кон­тролю, щоб їх технічні характеристики і показники максимально відповідали вимогам споживачів. На ста­дії організації контролю основну увагу зосереджують на вхідному контролі, від ефективності якого значною мірою залежить одержання конкурентоспроможної продук­ції. При цьому дбають про забезпечення тісного зв'язку з підприємствами-постачальниками, оптимізацію техно­логії та управління виробництвом тощо.

Управління системою контролю виробничих проце­сів очолює заступник директора з якості – начальник системи контролю виробничих процесів. Він здійснює стратегічне управління системою, безпосередньо керує роботою таких груп: застосування стандартів; атестації виробництва і виробничого персоналу; технологічною; забезпечення конкурентоспроможності продукції на стадії науково-пошукових і конструкторсько-технологічних робіт.

Контрольні запитання

1. У чому полягає сутність і особливості контролювання?

2. Дайте характеристику завдань контролю.

3. Дайте класифікацію контролю за різними ознаками.

4. Назвіть основні етапи процесу контролювання.

5.Дайте характеристики ефективного контролю.

6.Назвіть переваги та недоліки основних методів вимірювання.

7.У чому сутність системи контролювання виробничих процесів?

8.Чому, на Вашу думку, контроль повинен бути гнучким?

9.Наведіть конкретні приклади взаємодії процесів планування контролю.

Рекомендована література: Основна [1–3; 5]

Додаткова [2; 8; 10; 11; 13; 31]





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 649 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...