Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Найбільші виробники яєць у світі та їх позиції в групі лідерів, тис. т



Країна 1990 р. Країна 2000 р.
Китай   Китай  
США   США  
Росія   Японія  
Японія   Росія  
Індія   Індія  
Бразилія   Мексика  
Мексика   Бразилія  
Німеччина   Франція  
Україна   Німеччина  
Франція   Туреччина  
Усього   Усього  

Із даних таблиці видно, що виробництво за останні роки у групі лідерів зросло на 63%. Якщо у 1990 році їх доля в світовому вироб­ництві становила 62,4%, то у 2000 році вона сягла 71,1%. Це відбулося головним чином за рахунок величезного збільшення виробництва яєць у Китаї і значного його росту в США, Індії і Мексиці.

З іншого боку, за цей період відбулося зменшення виробництва в Німеччині, а Україна вийшла з цього списку і поступилася Туреччині, посівши 18 місце в світовому рейтингу серед виробників яєць.

Передбачається, що три найбільших світових виробника яєць (Китай, США, Японія) і в наступні роки будуть, як і досі, забезпечувати половину цього виробництва..

Уминулому десятиріччі найвища продуктивність курей-несучок зареєстрована в Данії, Франції, Швеції, Чехії і Мексиці. Дещо нижча продуктивність птиці в Росії, Японії, США, Німеччині та Нідерландах. Проте слід сказати, що серед провідних виробників яєць у світі саме в останній країні була найвища інтенсивність їх виробництва. У 2000 р. в Нідерландах вироблялося 633 шт. яєць на душу населення. Найближчими послідовниками, що подола­ли рубіж у 300 шт. яєць, є: Японія (317), Бельгія (314), США (303) і Чехія (300). В Росії у 2000 р. було вироблено лише 230шт. яєць на душу населення, а в Україні і того менше - 179.

У світі стабільно збільшується споживання яєць і яйцепродуктів. За останнє десятиріччя воно зросло на 20% і в 2000 р., за даними ФАО, було приблизно 142 шт. на душу населення за рік. Проте у різ­них країнах існує великий розрив у рівні споживання цього продук­ту. Так, наприклад, якщо в країнах з розвиненою економікою цей показник сягає понад 220 шт., то в країнах Африки середнє спожи­вання становить менше 40 шт. яєць на душу населення.

Найвищий рівень споживання яєць і яйцепродуктів у Японії, котрий за останні роки перевищив 320 шт. за рік на душу населення. Тут не побоюються високого вмісту холестерину в яйцях. Це пояс­нюється тим, що серед продуктів харчування японців значне місце належить рибі і морепродуктам.

На світовому ринку існують істотні відмінності в уподобаннях стосовно яєць з білою або забарвленою шкаралупою. Наприклад, у США перевагу надають яйцям з білою шкаралупою, у Франції та Великобританії - із забарвленою.

Щодо торгівлі,то її рівень, незважаючи на річні коливання, ніколи не перевищував 1 млн. т за рік, що становить менше 2% цього виробництва. На долю Європи випадає понад 76% експорту харчового яйця в шкарлупі й до двох третин світового імпорту. Разом з Азією на ці два регіони приходиться 90% світової торгівлі яйцем у шкаралупі.

Аналогічна картина спостерігається і в світовій торгівлі яєчним порошком, де на долю країн Європи випадає 70% світової торгівлі цим продуктом. З 1990 р. її обсяг у світі збільшився на 66% і стано­вить 30 тис. т. Експорт яйцепродуктів досягає тільки 15% світового обсягу експорту яєць.

За оцінкою експертів ФАО, до 2015 р. світова торгівля яйцем і яйцепродуктами буде зазнавати утруднення у зв'язку зі значним надлишком цього виду продукції в США, Європі, Китаї, Таїланді, Малайзії і, можливо, Туреччині.

Порівняльний аналіз затрат на виробництво яєць у ряді країн світу свідчить про значні цінові відмінності. Зокрема, у США корм є відносно дешевим, але зарплата у кілька разів вищою, ніж у Таїланді або Угорщині. Щодо цього Бразилія у вигіднішому стані, а Великобританія – з високою зарплатою, високими затратами на птицю і помірними цінами на корм – у менш вигідному. Водночас дешева робоча сила у Таїланді та Угорщині пов’язана з дорогим кормом тощо.

Досвід розвитку птахівництва має для України дуже велике значення, оскільки він, по перше, визначає місце і потенційні можливості цієї галузі на майбутнє, а по друге, стверджує, що розвиток птахівництва і його ефективність значною мірою залежать від селекційного прогресу в галузі, наявності достатніх кормових ресурсів та розвитку комбікормової промисловості.





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 1149 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...