Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
У справі забезпечення населення різних регіонів світу високоякісними продуктами харчування велике значення має розвиток яєчного птахівництва. Одне яйце в день необхідно всім, а особливо тим, чия діяльність потребує напруженої розумової праці.
Проблемам економіки і організації птахівництва присвячені роботи українських учених М.І.Сахацького, В.П.Бородая, В.П.Коваленка та інших. Ними детально розглянуті основні економічні процеси, що відбуваються в птахівництві нашої країни. Вони погоджуються з тим, що ситуація з виробництвом і споживанням продукції птахівництва в Україні дуже складна. Той факт, що на долю підсобних господарств, а не основних виробників, випадає левова частка вироблення продукції має насторожити управлінські структури, їм слід провести оцінку економічного стану та режимів функціонування птахогосподарств з метою прийняття результативних управлінських рішень [29].
У той же час світовий досвід розвитку птахівництва вивчений недостатньо. Глобальний ринковий процес сучасної світової економки створює значні можливості для прогресу в цій галузі.
Мета дослідження: вивчення світового досвіду яєчного птахівництва з тим, щоб визначити місце і потенційні можливості цієї галузі в Україні.
За даними ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) у 2000 р. кількість курей-несучок у світі перевищила 5 млрд. голів, що вперше дало можливість довести виробництво яєць до 5 млн. т. Ця цифра включає і інкубаційні яйця, на долю яких випадає 7% загальної кількості вироблених яєць. За останні 10 років світове виробництво яєць збільшилося на 43,1%, про що свідчать наведені дані у таблиці 2.1 [40]. Цей приріст досягнуто завдяки бурхливому розвитку птахівництва в країнах, що розвиваються. Починаючи з 1961 р., виробництво яєць в них збільшилося в 10 разів. Цьому значною мірою сприяло різке збільшення виробництва яєць у Китаї: з 19,4 млрд. шт. у 1961 р. до майже 370 млрд. шт. у 2000 р. Тільки за останні десять років виробництво яєць в цій країні збільшилось майже в два рази (на 187,6%).
Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 707 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!