Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
© Харківський національний
економічний університет, 2012
© Ус Т. В.
Калашник Т. Є.
Лісна І. Ф. та ін.
Вступ
Вивчення економічної історії в період формування в Україні змішаної економічної системи є важливим завданням економічної освіти. Воно сприяє формуванню у студентів правильного підходу до оцінки найважливіших історико-економічних процесів і подій, а головне – формуванню загальноекономічного світогляду майбутнього спеціаліста. Без знання історії неможливе розуміння справжнього та передбачення майбутнього.
Економічна історія вивчає:
господарську діяльність людства в історичному розвитку, починаючи з первісного суспільства і до сучасності;
основні явища і процеси матеріального виробництва;
діяльність економічних організацій та установ;
економічну політику провідних держав світу й України;
загальні закономірності економічного життя, а також його особливості в окремих країнах;
досвід господарювання та розвиток організації й управління господарськими комплексами;
досвід економічних реформ, їхні особливості та механізми здійснення;
процеси міжнародної економічної інтеграції в історичному пла-
ні, передумови підприємництва, монополізації та сучасної глобалізації;
минуле економічних явищ, що сприяє орієнтації в сучасних умовах, передбаченню майбутнього та його прогнозуванню.
Економічна історія відіграє фундаментальну роль у системі економічних наук. Її теоретичною основою є курс економічної теорії, вона також має тісний взаємозв’язок з політичною економією, мікро- та макроекономікою, національною економікою, державним регулюванням, міжнародною економікою, історією України, загальною теорією статистики, теорією економічних інформаційних систем, соціальною історією, економічною географією, соціологію, політологією, історією культури тощо.
Основним критерієм періодизації світової економічної історії слугує формаційно-цивілізаційний підхід і системний вимір кожного
періоду.
Метою навчальної дисципліни "Економічна історія" є забезпечення тісного зв’язку історико-економічного пізнання з розвитком економічних знань у цілому; поглиблення економічного світогляду студентів шляхом вивчення історичного досвіду запровадження економічних реформ, перш за все, у країнах з високорозвиненою економікою.
Актуальність вивчення історії господарства України у світовому контексті пояснюється необхідністю висвітлення й усвідомлення закономірностей економічного розвитку українських земель в умовах незалежної України, що стала суб’єктом ринкових відносин.
Вивчення економічної історії на сьогодні є важливим завданням економічної освіти.
Предмет дисципліни – історичний процес еволюції народного господарства та світової економіки.
Вивчення навчальної дисципліни надасть студенту можливість засвоїти економічні категорії та ознайомитись з літературними джерелами.
Кожна тема навчального посібника містить основні питання, компетентності, ключові слова, тести, запитання для самодіагностики проблемні запитання, резюме, словник.
Навчальний посібник "Економічна історія" відповідає вимогам Національної рамки кваліфікацій. Вивчення дисципліни сприяє формуванню у студентів таких компетентностей: знання, що є осмисленою та засвоєною суб’єктом науковою інформацією; уміння, які формують здатність до застосування знань для виконання завдань; комунікація, за допомогою якої забезпечується взаємозв’язок суб’єктів з метою передавання інформації; автономність і відповідальність, що забезпечують здатність самостійно виконувати завдання.
При викладанні матеріалу в навчальному посібнику основна увага приділяється методичному забезпеченню всіх форм роботи, пов’язаної з опануванням теоретичного матеріалу, досягненню синтезу теорії та практики, що сприяє підготовці компетентних спеціалістів.
Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 600 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!