Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ББК 65.03я7



© Харківський національний

економічний університет, 2012

© Ус Т. В.

Калашник Т. Є.

Лісна І. Ф. та ін.


Вступ

Вивчення економічної історії в період формування в Україні змі­шаної економічної системи є важливим завданням економічної освіти. Воно сприяє формуванню у студентів правильного підходу до оцінки найважливіших історико-економічних процесів і подій, а головне – фор­муванню загальноекономічного світогляду майбутнього спеціаліста. Без знання історії неможливе розуміння справжнього та передбачення майбутнього.

Економічна історія вивчає:

господарську діяльність людства в історичному розвитку, починаючи з первісного суспільства і до сучасності;

основні явища і процеси матеріального виробництва;

діяльність економічних організацій та установ;

економічну політику провідних держав світу й України;

загальні закономірності економічного життя, а також його особ­ливості в окремих країнах;

досвід господарювання та розвиток організації й управління гос­подарськими комплексами;

досвід економічних реформ, їхні особливості та механізми здій­снення;

процеси міжнародної економічної інтеграції в історичному пла-
ні, передумови підприємництва, монополізації та сучасної глобалі­зації;

минуле економічних явищ, що сприяє орієнтації в сучасних умовах, передбаченню майбутнього та його прогнозуванню.

Економічна історія відіграє фундаментальну роль у системі еко­номічних наук. Її теоретичною основою є курс економічної теорії, вона також має тісний взаємозв’язок з політичною економією, мікро- та макроекономікою, національною економікою, державним регулюванням, міжнародною економікою, історією України, загальною теорією ста­тис­тики, теорією економічних інформаційних систем, соціальною історією, економічною географією, соціологію, політологією, історією культури тощо.

Основним критерієм періодизації світової економічної історії слугує формаційно-цивілізаційний підхід і системний вимір кожного
періоду.

Метою навчальної дисципліни "Економічна історія" є забезпечення тісного зв’язку історико-економічного пізнання з розвитком економічних знань у цілому; поглиблення економічного світогляду студентів шляхом вивчення історичного досвіду запровадження економічних реформ, перш за все, у країнах з високорозвиненою економікою.

Актуальність вивчення історії господарства України у світовому контексті пояснюється необхідністю висвітлення й усвідомлення законо­мірностей економічного розвитку українських земель в умовах неза­лежної України, що стала суб’єктом ринкових відносин.

Вивчення економічної історії на сьогодні є важливим завданням економічної освіти.

Предмет дисципліни – історичний процес еволюції народного госпо­дарства та світової економіки.

Вивчення навчальної дисципліни надасть студенту можливість засвоїти економічні категорії та ознайомитись з літературними дже­релами.

Кожна тема навчального посібника містить основні питання, ком­пе­тентності, ключові слова, тести, запитання для самодіагностики проблем­ні запитання, резюме, словник.

Навчальний посібник "Економічна історія" відповідає вимогам Націо­нальної рамки кваліфікацій. Вивчення дисципліни сприяє формуванню у студентів таких компетентностей: знання, що є осмисленою та засвоє­ною суб’єктом науковою інформацією; уміння, які формують здатність до застосування знань для виконання завдань; комунікація, за допомогою якої забезпечується взаємозв’язок суб’єктів з метою пере­давання інфор­мації; автономність і відповідальність, що забезпечують здатність само­стійно виконувати завдання.

При викладанні матеріалу в навчальному посібнику основна увага приділяється методичному забезпеченню всіх форм роботи, пов’язаної з опануванням теоретичного матеріалу, досягненню син­тезу теорії та практики, що сприяє підготовці компетентних спеціа­лістів.






Дата публикования: 2014-11-02; Прочитано: 609 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...