Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Роль і значення оптової торгівлі при розподілі товарів



Залежно від функціонального рівня оптових суб'єктів ринку модифікується роль усієї системи оптової торгівлі. Ha міжрегіональному рівні її учасники покликані стати стратегічним підґрунтям системи каналів переміщення товарів для задово­лення потреб вітчизняних і закордонних товаровиробників у постачанні їм сирови­ни і реалізації їх готової продукції. Основним пріоритетом ролі міжрегіональ­них суб'єктів оптової торгівлі при цьому є активізація випуску та реалізації товарів вітчизняного виробництва на внутрішньому та зовнішніх ринках.

Роль оптових організаційних структур регіонального рівня полягає у завершенні процесу оптової реалізації товарів. Для цього регіональні оптові суб'єкти закупо­вують гуртові партії товарів у міжрегіональних оптовиків, у товаровиробників з ме­тою насичення місцевих товарних ринків, забезпечення потреб у товарах роздріб­них підприємств.

Значення оптової торгівлі визначається її місцем та роллю на товарному ринку. Об'єднуючи чимало каналів товаропросування, форм здійснення купівлі-продажу оптових партій товару, оптова торгівля в багатьох моментах здійснює активний вплив на товаровиробника через забезпечення їх сировиною та ресурсами, через виконання ко­мерційно-посередницьких операцій щодо реалізації виготовленої продукції.

3 іншого боку, значення оптової торгівлі полягає в опосередкованому впливі че­рез роздрібну торгівлю на споживання товарів за рахунок участі у формуванні роз­дрібного асортименту, його повноти та стабільності. Оптова торгівля здійснює також великий обсяг допоміжних технологічних операцій в частині перетворення виробничого асортименту в роздрібний, підготовки товарних запасів до кінцевої реалізації споживачам, чим сприяє вдосконаленню всього техноло­гічного процесу товаропросування, підвищенню рівня торговельного сервісу.

Концентрація діяльності оптової підгалузі торгівлі на проміжній ланці між ви­робництвом і споживанням, її переважно посередницький характер жодним чином не знижує значення оптової підгалузі галузі торгівлі. Як свідчить історичний розви­ток економічних систем, функціонування оптових посередницьких формувань є об'єктивним наслідком процесів розподілу і спеціалізації праці і несе позитивний економічний ефект для суспільства в цілому (Апопій, 2005).





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 712 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...