Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Контейнер - це стандартизована тара багаторазового використання, призначена для розміщення вантажів, перевезення їх за участю одного або декількох видів транспорту та тимчасового зберігання. Контейнери класифікуються за чотирма основними ознаками: призначенням, конструкцією, величиною маси брутто і нетто. За призначенням –контейнери поділяються на універсальні і спеціалізовані. Спеціальні контейнери використовують для доставки одного чи декількох вантажів однорідних за своїми фіз.-хім. властивостями. Вони здебільшого належать промисловим підприємствам та використовуються ними для доставки сировини, напівфабрикатів та продукції.
Усі спец. контейнери можна поділити на такі групи:
1) відкриті(для навалочних вантажів,що не бояться атмосферних опадів);
2) закриті(для насипних та порошкоподібних вантажів,що бояться опадів); 3)контейнери-цистерни(обладнані пристроями для наливу і зливу рідин);
4)ізотермічні контейнери(для перевезення швидкопсувних вантажів,обладнані охолодженням чи без);
5) інші(для перевезення окремих вантажів з визначеним режимом зберігання та транспортування).
По конструкції спеціалізовані контейнери діляться на три типи: жорсткі, м'які і комбіновані. Спеціалізовані контейнери жорсткої конструкції виготовляють з дерев'яних і металевих або тільки металевих елементів (сталь, алюміній).М'які (еластичні) контейнери, перевагами яких є компактність при перевезенні в порожньому стані, менший коефіцієнт тари, ніж у контейнерів з алюмінію, і простота виконання. Універсальний контейнер призначений для перевезення цінних штучних вантажів широкої номенклатури.
Також за типотонажем контейнери поділяються на: малотоннажні(1250 кг), великотоннажні(10,20,30т) та середньотоннажні(3т,5т).
За способом виконання вантажних операцій: кранові, безкранові;
Ефективність контейнерних перевезень в сучасних умовах:
1)Уніфікація вантажного місця;
2)Знижуються вимоги до упаковки вантажу;
3)Зменшуються випадки втрати вантажів, тобтопідвищується схоронність вантажу;
4)Скорочується час оформлення перевізних документів;
5)Забезпечуються прямі перевезення економічними засобами доставки вантажів;
6)Об’єднаний вантаж перероблюється механізованими засобами;
7)Зменшення потреби в критих складах;
8)Прискорення виконання вантажних операцій;
9)Прискорення та спрощення перевалювання вантажів з одного транспорту на інший;
10)Скорочення кількості вантажних операцій;
11)Підвищення культури перевезення: вантаж доставляється від складу відправника до складу одержувача („від дверей до дверей”);
Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 3552 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!