Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Призначення та будова навчально-імітаційних гранат



У бойовій підготовці особового складу застосовуються навчаль­но-імітаційні гранати: НРГ-Н (навчальна ручна граната наступальна), НРГ (навчальна ручна граната оборонна).

Навчально-імітаційні гранати призначені для навчання особового складу прийомам і правилам кидання ручних гранат. За формою, вагою та правилами поводження вони не відрізняються від бойових гранат, а при падінні звуковим і димовим ефектом імітують їх розрив.

Навчально-імітаційні гранати можуть бути використані багаторазово.

Навчально-імітаційна граната НРГ-Н (НРГ) складається з корпусу та імітаційного запалу.

Корпусом гранати НРГ-Н служить корпус ручної осколкової гранати РГД-5, а гранати НРГ – корпус ручної осколкової гранати Ф-1.

У донній частині корпусу зроблено отвір для підсилення звукового ефекту під час вибуху імітаційного запалу і для виходу порохових га­зів.

Щоб відрізняти навчальні гранати від бойових, їх корпус пофарбовано в чорний колір і нанесено маркування, а на НРГ, крім того, – попереч­на і повздовжня білі смуги.

Імітаційний запал складається з ударного механізму, перехідної втулки та імітаційної частини.

Ударний механізм влаштований так, як і ударний механізм запалу УЗРГМ. Відрізняється він лише більш довгим ударником.

Перехідна втулка з’єднує ударний механізм з імітаційною частиною і запобігає його забрудненню та пошкодженню пороховими газами.

Імітаційна частина запалу служить для імітації звукового та димового ефекту розриву бойової гранати. Вона складається з тих же частин, що і власне запал УЗРГМ, тільки замість капсуля-детонатора на втулку сповільнювача наглухо надіта більш видовжена гільза з зарядом димного пороху.

Усі частини навчально-імітаційних гранат, крім ударника та імітаційної частини, використовуються багаторазово.

Для перезаряджання імітаційного запалу застосовується оправка, яка дається на кожні 4 гранати.

Робота частин і механізмів імітаційного запалу аналогічна роботі запалу УЗРГМ.

При поводженні з навчально-імітаційними гранатами та їх киданні необхідно додержуватись правил, передбачених для бойових гранат. Перед укладанням гранат у гранатну сумку необхідно оглянути корпус і частини запалу, а потім зібрати запал, для чого імітаційну частину приєднати (вкрутити) до ударного механізму.

Після 5–7 кидків навчально-імітаційної гранати необхідно очищати від нагару отвір для проходу ударника в перехідній втулці запалу.

У комплекті до кожної гранати НРГ-Н (НРГ) входять: імітаційних частин та ударників – 100 шт., трубок ударного механізму зі спрямовуючою шайбою, спускових важелів і запобіжних чек – по 10 шт. кожного найменування, кілець до запобіжних чек – 2 шт.

Контрольні запитання:

1. За якою ознакою ручні гранати діляться на наступальні і оборонні?

2. Назвіть основні частини ручних осколочних гранат дистанційної дії.

3. Будова запалу УЗРГМ (УЗРГМ-2)

4. В чому основна відмінність в принципах дії ударно-дистанційних і дистанційних гранат?

5. Які зовнішні відмінності навчально-імітаційних гранат від бойових?

Коротко підвести підсумки по третьому питанню.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 6791 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2025 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...