Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Лекція 7



Тема: „ТЕХНОЛОГІЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНОГО ВИРОБНИЦТВА”

Електрична енергія, що виробляється на електростанціях, передається споживачам по електричних мережах, які складаються з підстанцій, розпо-дільчих пристроїв, повітряних та кабельних ліній електропередачі. Залежно від класу напруги електричні мережі поділяються на системотвірні мережі (220-750 кВ), що входять до складу Національної енергетичної компанії (НЕК) “Укренерго”, а також розподільчі мережі (напругою 110-0,4 кВ), які належать обласним енергопостачальним компаніям і незалежним енергопостачальним організаціям. Залежно від енергоресурсу, що використовується для виробництва електроенергії, та типу первинного двигуна, електростанції поділяються на теплові (що використовують органічне паливо – вугілля, газ, мазут), гідравлічні (що використовують гідроресурси), атомні (що викорис-товують ядерне паливо), електростанції, що використовують поновлювальні види енергії (вітрові, сонячні, геотермальні, біогазові). Електростанції входять до складу енергогенеруючих компаній.

На початку 2004 р. в Об’єднану енергетичну систему (ОЕС)України входили сім енергогенеруючих компаній: п’ять компаній, що складаються з теплових електростанцій; одна гідрогенеруюча енергокомпанія, до складу якої входять ГЕС; одна Національна атомна енергогенеруюча компанія, до складу якої входять атомні електростанції. Загальна встановлена потужність електростанцій ОЕС України на початок 2004 р. складала 51 млн. кВт, в т.ч. на теплових електростанціях – 34,4; на атомних – 11,8; на гідравлічних – 4,8 млн. кВт. Електростанції, які використовують поновлювальні джерела енергії, входять до складу окремих суб’єктів електроенергетики.

Споживачами електричної енергії є юридичні й фізичні особи, електроустановки яких підключені до електричних мереж з метою використання електроенергії для різних потреб. В умовах функціонування в електроенергетиці України оптового ринку електричної енергії енергетичні компанії і незалежні суб’єкти ринку, які мають право на постачання електроенергії є постачальниками електроенергії. Суб’єкти ринку, які отримують електричну енергію на підставі договорів, мають назву покупців електроенергії.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 400 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...