Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Якість будівельної продукції – сукупна властивість, що характеризує спроможність виробленої продукції задовольняти вимоги щодо її призначення як сукупності архітектурно-естетичних, конструктивно-технічних, експлуа-таційно-технологічних, санітарно-гігієнічних, техніко-економічних, а також інших характеристик та параметрів.
Якість будівельної продукції визначається: загальним рівнем проектних рішень, відповідністю цих рішень сучасним вимогам науково-технічного прогресу, будівельним нормам і правилам; якістю будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що мають відповідати вимогам науково-технічного прогресу та будівельним нормам і правилам; якістю виконання будівельно-монтажних робіт.
До системи контролю і нагляду в будівництві входять органи державного і відомчого контролю, відповідні служби генерального проектувальника та замовника, що здійснюють авторський і технічний нагляд за додержанням умов проекту та вимог нормативної документації, а також служби будівельно-монтажних організацій, які здійснюють виробничий контроль якості будівельно-монтажних робіт.
Виробничий контроль якості проводять під час підготовки і виконання будівельно-монтажних робіт. Він спрямований на отримання об’єктивної і повної інформації щодо фактичної якості вихідних будівельних матеріалів, робочої документації та технології і техніки виконання будівельних процесів для виявлення причин відхилення від вимог нормативно-проектної документації і ухвалення рішень щодо виправлення та попередження їх у майбутньому.
Вхідний контроль – це перевірка якості конструкцій заводського виготовлення, будівельних матеріалів і виробів, які постачаються на будівельний майданчик, а також перевірок проектно-кошторисної документації, яка передається будівельній організації.
Операційний контроль – це перевірка додержання технології виконання виробничих процесів і операцій, відповідності закінчених робіт проекту, будівельним нормам, правилам і стандартам.
Приймальний контроль – це перевірка якості виконаних робіт. У процесі приймального контролю перевіряють: додержання технологічних допусків, правил виконання робіт та додержання вимог будівельних норм, технічний умов і проекту; наявність паспортів і сертифікатів на будівельні матеріали, вироби і напівфабрикати; лабораторні випробування та їх результати; наявність і правильність заповнення журналів виконання робіт; точність геодезичного розбивання і фактичне положення конструктивних частин та інші параметри.
Оцінку якості й приймання закінчених робіт здійснюють спеціальні служби будівельних організацій, оснащені технічними засобами.
Приймання прихованих робіт оформлюють актами і оцінюють спільно з представниками технічного нагляду замовника.
Запитання для самоконтролю знань:
· У чому полягає завдання технології будівельних процесів?
· Наведіть класифікацію будівельних процесів за технологічними ознаками.
· Наведіть приклади основних і допоміжних будівельних процесів.
· Чим зумовлені технологічні перерви при виконанні будівельних процесів?
· Що таке технічне нормування?
· Що таке тарифне нормування?
· Які питання розглядаються при розробці карти трудових процесів?
· Назвіть переваги потокового методу виробництва.
· Що таке якість будівельної продукції?
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 2678 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!