Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
Для того, щоб виконати будівельний процес відповідно до вимог технології, треба вирішити, на якій частині фронту робіт треба його слід почати.
Фронт робіт – це виражені параметрами простору, натуральними або вартісними одиницями обсяг робіт, що передбачаються до виконання (секція житлового будинку в межах поверху, частина прогону одноповерхового промислового корпусу, ярус інженерної споруди і т. ін.)
Простий процес виконують послідовно, складний можна виконувати послідовним, паралельним або потоковим методом. Характерним прикладом складного процесу є зведення монолітних залізобетонних конструкцій. Він містить такі прості процеси: встановлення опалубки, арматури, бетонування, зняття і ремонт опалубки різних елементів конструкцій, виправлення дефектів бетонування.
Послідовний метод передбачає виконання робіт на кожній наступній захватці після завершення їх на попередній. Під час технологічних і організаційних перерв виконавці змушені простоювати.
Паралельний метод передбачає одночасну роботу на всіх захватках одного ярусу. Простої робітників такі самі, як і в послідовному методі, але загальна тривалість робіт скорочується.
Зазначені недоліки розглянутих методів усуваються, а переваги використовуються із застосуванням потокового методу. В основу потокового будівництва покладені принципи рівномірності й безперервності виконання робіт, що виявляється у відповідному використанні всіх видів ресурсів і забезпеченні рівномірного та безперервного випуску продукції. При цьому суміщаються в часі різні процеси на різних захватках, що допомагає скорочувати тривалість робіт і поліпшувати інші техніко-економічні показники.
Показниками розвитку потоків у часі та просторі є три види параметрів: просторові, технологічні, часу.
До просторових параметрів належать фронт робіт, ярус, дільниця, монтажна дільниця, технологічний вузол, захватка, ділянка.
Ярус – частина умовного розчленування об’єкта будівництва по вертикалі з технологічних міркувань.
Дільниця – частина загального фронту робіт, що призначається для одного виконавця або для робітничої ланки, бригади.
Монтажна дільниця – сукупність захваток, на якій виконується цикл спеціалізованого потоку; частина будинку чи споруди (або весь будинок чи вся споруда), в межах якої однією бригадою повністю здійснюється складний будівельний процес (наприклад, монтаж конструкцій).
Технологічний вузол – конструктивно відокремлена частина будівельної продукції, в просторових межах якої забезпечується виконання будівельно-монтажних робіт до технічної готовності, необхідної для проведення пусконалагоджувальних робіт, випробування агрегатів, механізмів і обладнання.
Технологічними параметрами є: кількість елементарних потоків n; обсяг робіт (p – для элементарного потоку, P – для спеціалізованого); трудомісткість (відповідно q і Q); потужність (w і W).
Потужність потоку – це обсяг будівельної продукції, що випускається за одиницю часу.
Потужність елементарного потоку
w = p / t.
Потужність спеціалізованого потоку
W = P / ,
де - тривалість випуску продукції.
До параметрів часу належать модуль циклічності, монтажний модуль циклічності, крок потоку.
Основним параметром часу є показник ритму – модуль циклічності, який встановлює циклічність процесу і модулює час виробництва.
Монтажний модуль циклічності є тривалістю ритмічного потоку монтажних процесів на одній монтажній дільниці.
Крок потоку – проміжок часу між двома суміжними елементарними потоками.
Застосування багаторічних потоків істотно перевищує ефективність будівництва.
Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 1053 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!