Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Експлуатація казанів стравоварочних парових



Казани монтуються на фундаменті, висота якого повинна забезпечити зручність в обслуговуванні, і закріплюються на ньому болтами. До казанів підводять трубопроводи гарячої і холодної води, подачі пари, а також відводу конденсату і відводу парів кипіння в каналізацію. Трубопроводи повинні бути змонтовані в траншеях або канавках залежно від місцевих умов. Монтаж трубопроводів по підлозі не допускається. Трубопровід відводу парів кипіння повинен бути обладнаний сифоном (водяним затвором) і з'єднаний з каналізацією через повітряний розрив.

Перед кожною варкою варильна судина, кришка, клапан-турбінка і паровідвідна трубка промиваються гарячою водою. Потім казан заповнюється водою і продуктами, щоб рівень вмісту не доходив на 8-12 см до верхньої кромки казана, закривається кришка казана, яка стискається відкидними болтами. Відкриваються повітряний клапан, продувний кран і обережно, на чверть оберту, вентиль паропроводу. Після появи пари в продувному крані останній закривається, а вентиль паропроводу відкривається повністю. З появою пари з повітряного клапана він закривається. Тиск пари в паровій сорочці не повинне перевищувати 0,55 кгс/см2. В процесі роботи котла необхідно періодично відкривати продувний кран і перевіряти, чи не нагромадився конденсат у сорочці.

Після закипання вмісту казана слід перекрити на кілька обертів вентиль паропроводу і відрегулювати його так, щоб кипіння відбувалося з необхідною інтенсивністю. Вказівником кипіння вмісту казана служить обертання кільця клапана-турбінки.

По закінченню варіння закрити вентиль паропроводу, підняти за кільце турбінку, випустити пару з варочної судини, після чого обережно, щоб пар з-під кришки не зробив опіку рук і обличчя, відгвинтити накидні болти і відкинути їх у сторони.

Відкрити продувний кран і злити конденсат з парової сорочки.

Після розвантаження казана через верх видаляються тверді залишки їжі, а рідина зливається через зливний кран. Потім промиваються казан, клапан-турбінка і паровідвідна трубка та зливається вода. Казан після промивання залишають відкритим до повної просушки, а із зовнішньої сторони протирають вологою м'якою тканиною.

Один раз на місяць запобіжний клапан казана очищається від накипу, перевіряється на справність і пломбується.

Характерні несправності і методи їх усунення.

Несправності і ознаки їх проявлення Імовірні причини Методи усунення
Котел не нагрівається Немає пари в паровій лінії, не працює вентиль паропроводу Перевірити арматуру на паровій лінії
Казан слабко нагрівається, чутні гідравлічні удари Конденсаційний горщик не пропускає конденсат з парової сорочки Засмітилася лінія конденсатовідводу Перевірити конденсаційний горщик   Прочистити лінію конденсатовідводу
Тиск на манометрі 0,55 кгс/см2, але запобіжний клапан не спрацьовує Несправний запобіжний клапан Виключити казан, розібрати запобіжний клапан, промити, очистити від накипу




Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 716 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...